„Je to také zásluhou jindřichohradeckých zastupitelů, kteří nám schválili dotaci ve výši 600 000 korun. Chtěl bych jim touto cestou vyjádřit poděkování za to, že můžeme město reprezentovat,“ uvedl jednatel klubu Jan Dvořák.
Podle jeho slov by měla sezona v interlize přijít zhruba na dva miliony korun, takže další peníze si bude muset klub sehnat od sponzorů.
Vedení Házené už také vyřešilo prioritní otázku, kdo v nadcházející sezoně tým povede jako hlavní kouč za končícího Jan Dvořáka.
„Angažovali jsme současného trenéra juniorské reprezentace René Kumpána. Je mu 42 let a je z Pardubic. Dobře se známe a při jeho výběru rozhodovalo, že má zkušenost s interligou, protože v ní vedl celky Kunovic, Slavie či Bohunic,“ vysvětluje Dvořák.
Určitých změn také z pochopitelných důvodů dozná hráčský kádr. Základ bude tvořit tým, který si postup vybojoval, ale nezbytné je i jeho doplnění. Konec už ohlásila Nikola Bílá a Eva Kolbeková, otazník z rodinných důvodů visí nad dalším působením kapitánky Karolíny Urbanové.
„Jádro družstva je jasné, nyní pracujeme především na zdvojení jednotlivých postů. Také proto jsme se již domluvili s levou spojkou Hanou Martínkovou z Mostu, která byla nejlepší střelkyní uplynulé sezony první ligy. S ní ze stejného oddílu přijde i další spojka Martina Vysloužilová,“ poznamenal.
Házenkářky potřebují pro kvalitní soutěž širší kádr, a tak by mělo družstvo doplnit zhruba pět posil. „Počítáme, že by k nám mohla přijít některá děvčata z pražské Slavie. Zájem máme především o brankářku, která by nahradila Kolbekovou,“ tvrdí Dvořák.
Celek se nyní až do konce června připravuje v domácích podmínkách, následovat bude měsíční přestávka a hlavní blok přípravy odstartuje 1. srpna.
Začátek interligy je předběžně stanoven na 8. září. Soutěž má stanoveny za hrací dny soboty, takže i v tomto ohledu dojde v J. Hradci ke změně.
„V přípravě máme v plánu kromě běžných tréninků koncem srpna také turnaj v Písku , další bychom rádi sami uspořádali. V jednání jsou i zápasy s vídeňským celkem,“ doplnil jednatel klubu Jan Dvořák.
A co od sezony házenkářský odborník očekává? „Chtěli bychom hrát důstojnou roli. Bude to náročné, protože soutěž je velice kvalitní. Vše je daleko rychlejší, tvrdší. Zvyšují se pochopitelně také nároky na objem přípravy, čeká nás i delší cestování. Také proto chceme mít dostatečný počet hráček v kádru. Vím, že přijdou zranění, pracovní či studijní povinnosti a podobně. Ale nestěžujeme si a už se na to těšíme,“ uzavírá Jan Dvořák, který bude u prvního celku v nadcházející sezoně plnit roli vedoucího družstva.