I. liga žen: Most – J. Hradec 18:20 (11:11)

Branky: Urbanová 5, J. Matoušková 5, I. Matoušková 5/3, Bubeníková 3, Kohoutová, Bílá.

Zásluhou svého vítězství na palubovce Mostu a shodou ostatních výsledků jim v posledních třech kolech postačí k této definitivě uhrát jediný bod. A dost možná ani to ne. Postačí, když o víkendu vedoucí Slavia, která ovšem nemůže postoupit, porazí Kobylisy. V tom případě by jindřichohradecká děvčata slavila postup bez ohledu na to, jak si v závěrečné fázi první ligy žen povedou.
„Ale věřit tomu budeme teprve v okamžiku, až se tak skutečně stane. Soutěž je velmi vyrovnaná, porazit může prakticky každý kohokoliv. Mohou ještě přijít nějaká zranění, absence a nemusí se nám nakonec podařit získat ani bod,“ brzdí přílišný optimismus trenér TJ Házená J. Hradec Jan Dvořák, jehož svěřenky nyní čeká těžká duel na palubovce Olomouce.
Také proto bylo vítězství v Mostě tolik důležité. J. Hradec začal lépe a v 10. minutě vedl 6:2. Stačilo ovšem několik technických chyb v útoku, neproměněné šance a domácí tým, usilující o záchranu v soutěži, dokázal do poločasu srovnat skóre.
Nabuzené hráčky Mostu vlétly do druhého dějství jako uragán a v 38. minutě vedly 15:12. Vidina bodů se pomalu začala ztrácet.
„Zlom přinesl oddechový čas v 52. minutě zápasu, kdy jsme prohrávali 15:17. Holky se v něm pořádně vyhecovaly a brankami Kohoutové, Urbanové a Jitky Matouškové strhly vedení na svou stranu,“ konstatoval Dvořák.
Most sice stačil ještě jednou vyrovnat, ale po pěkné kombinaci Urbanové vstřelila Iveta Matoušková vítězný gól. Závěrečný nápor domácích při přísném vyloučení Keslerové otupila Jitka Matoušková, která přesně přečetla rozehrávku soupeřek a samostatný útok s jistotou proměnila.
„Radost byla opravdu veliká. Výborně znovu zachytala Kocoňová, družstvu pomohl návrat bojovnice a kapitánky Urbanové, na spojce se dařilo Jitce Matouškové. V obraně zahrála perfektně proti nejlepší střelkyni ligy Martínkové Zuzka Keslerová. Ale bojoval celý tým a výhra je dílem všech hráček,“ spokojeně dodal Dvořák.