S vedením 2:0 na zápasy se semifinálové souboje stěhovaly na jih Čech. Hráčům Nové Včelnice zbývalo udělat už pouze jediný vítězný krok k postupu do finále této soutěže.
Ovšem, jak se ukázalo, tak poslední krůček bývá nejtěžší a borci Dranrebu by o tom mohli nyní určitě vyprávět. Nejenže doma ani jedno střetnutí nevyhráli, nýbrž neuspěli ani v pátém zápase v Praze na Palmovce a mistrovská sezona pro ně skončila.
V konečném pořadí obsadí N. Včelnice 4. místo, ve finále se Kert utká s Dobřany.

3. zápas

Dranreb N. Včelnice – Kert Praha 2:3 PP (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)

Bezmála čtyři stovky diváků, sličné roztleskávačky, přestávková vystoupení oddílu sportovního aerobiku – to vše doprovázelo sobotní utkání v N. Včelnici. Všichni byli natěšeni na to, že Dranreb ukončí semifinálovou sérii už ve třetím zápase a získá dostatek času na finálovou přípravu.
Ovšem chyba lávky. Pražané nepřijeli na jih Čech v poraženecké náladě a ani jim nevadilo, že ve 23. minutě po Slaninově gólu prohrávali. O pět minut později v přesilové hře totiž Kuna stav srovnal na 1:1. Gól trenéra reprezentačního týmu ČR do 16 let na několik chvil zůstával posledním, ačkoli si oba týmy vyzkoušely i hru ve dvojnásobné přesilovce.
Další změna skóre přišla až ve 42. min., kdy hosty dostal do vedení Strejček. Touto trefou donutil Jihočechy k finiši, v němž se zrodilo vyrovnání. Úspěšným střelcem byl M. Hembera – 2:2. Současně se sirénou mohl domácí Slanina proměnit mečbol, ale ve velmi nadějné pozici minul pražskou klec.
V prodloužení se štěstí přiklonilo na stranu borců z hlavní města. Přesně v čase 50:00 min. rozhodl Červený o tom, že semifinále se bude hrát minimálně ještě v neděli.
Branky: Slanina, M. Hembera.

4. zápas

Dranreb N. Včelnice – Kert Praha 3:5 (0:2, 3:0, 0:3)

Po celou první třetinu nedělního zápasu bylo na hráčích N. Včelnice patrné, že ještě prožívají zklamání z nešťastné porážky v sobotním prodloužení a po devíti minutách už prohrávali 0:2.
Vstup do druhé třetiny měl Dranreb impozantní – po 74 vteřinách načal obrat Navrátil, po dalších 123 vteřinách již M. Hembera vyrovnával na 2:2. Ve 26. min. V. Landkammer bombou od modré ve dvojnásobné početní výhodě dostal domácí klub poprvé do vedení, pohříchu také naposledy. Hosté sice ve druhém dějství třikrát inkasovali, ale měli smůlu, když jim nebyly uznány diskutabilní góly Plzáka a Kuny.
Ve třetí třetině už hosté začali dávat regulérní branky, přičemž na všech měl podíl Fajc, kterého pražský trenér Novák poslal na hřiště až v poslední patnáctiminutovce. Při vyrovnání Touly a čtvrtém gólu Krůčka si připsal asistenci, pečetící trefu na 5:3 si připsal sám a poslal sérii k rozuzlení zpět do Prahy.
Branky: Navrátil, M. Hembera, V. Landkammer.

5. zápas
Kert Praha – Dranreb N. Včelnice 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

K rozhodujícímu semifinálovému střetnutí, které se hrálo v „Den vítězství“, jelo pouze pár jihočeských borců. Do Prahy necestovali zraněný Dvořák, nemocný M. Hembera, distancovaný V. Landkammer, s velkým sebezapřením nastoupili brankář Šustr a Lukš, který šel poprvé do zápasu s kapitánským céčkem.
Navrácení série zpět do české metropole nalákalo do hlediště nevídaný počet diváků, na Palmovku jich našlo cestu možná 300. Nezvyklá atmosféra v úvodu zacvičila s psychikou domácích, kteří v první třetině vsadili na zabezpečenou obranu.
V tlaku byl kupodivu Dranreb, vypracoval si i šance, ale ani tu největší Štěpán neproměnil. Naopak borci Kertu se dostali do dvou brejků, naneštěstí oba je dokázali gólově zužitkovat.
Ve druhé části hry se Pražané nejprve prosadili z přesilové hry a poté byli úspěšní i při trestání novovčelnické chyby v rozehrávce. Se čtyřgólovou ztrátou si už Dranreb poradit neuměl, zápas tak z povinnosti aspoň dohrál a se sezonou se rozloučil dříve, než chtěl.
Dranreb: Šustr – V. Landkammer, Jíra, P. Hembera, Adam – Štěpán, Kulik, Lukš – Slanina, Dvořák, M. Hembera – Navrátil, Supek, Kašpárek.

Konečný stav série: Kert Praha – N. Včelnice 3:2.

Jak to viděl Jaroslav Supek:

Rozhodlo už třetí utkání

„Semifinále jsme ztratili v sobotním zápase, tam jsme měli vyhrát. Šancí jsme si vypracovali spoustu. Škoda, že Libor Slanina nedal v závěru normální hrací doby gól. V neděli se vrátilo zranění Radku Dvořákovi, nedohrál ani Jaroslav Lukš. To bylo rozhodující. Nahradit Dvořáka se prostě nedá, bohužel se v závěru ještě vyfauloval obránce Václav Landkammer. Před cestou do Prahy se vrátilo onemocnění Marku Hemberovi, takže se zcela rozpadl náš nejúdernější útok. O fluktuaci v týmu nejlépe vypovídá fakt, že během posledních tří zápasů jsem já střídavě nastupoval ve všech útocích i obraně. Přiznám se, že jsem si myslel, že po loňském play-off, kdy jsme dohrávali také s lazaretem, máme smůlu vybranou. Avšak letos to bylo ještě horší. V naší kabině to vypadalo jako na ošetřovně. Všude samé obvazy, ortézy, masti, každý měl nějaký šrám. Loni dohrávala družinka, letos sezonu dokončila rozprášená četa,“ sečetl zkušený univerzál týmu Jaroslav Supek důvody, proč Nová Včelnice v semifinále neuspěla.⋌

(pi)