V klubu i přes úspěchy rozhodli, že značně omezí účast na vrcholných soutěžích

Jeho závodníci si na republikovém klání vedli opravdu znamenitě. Svědčí o tom dva získané tituly, jedna stříbrná medaile a dvě třetí místa!
Nominovaní členové Okinawanu na letošní šampionát vyrazili i s ambicemi probojovat se opět do reprezentace ČSKGr. Za oddíl ale tentokrát nenastoupilo hned několik opor, například trojnásobný medailista z loňského mistrovství světa v Itálii František Sedlák, dále Jan Haidinger, Marie Kalkusová či Radek Rod. Ti se z různých důvodů nezúčastnili národních pohárů ČSKGr, a tím pádem se na republiku nenominovali.
Ostatní zápasníci z Okinawanu se ale ani tentokrát na soutěži neztratili a ziskem pěti medailí patřili opět mezi nejúspěšnější účastníky turnaje. Jako družstvo skončili na pěkném pátém místě.
Excelovaly hlavně sestry Linhartovy, které se spolu probojovaly až do finále, a také Jan Kočí, který získal dvě medaile. Skvěle také zápasil Marek Pelikán, který do své bohaté sbírky medailí z tuzemských, evropských i světových klání přidal další cenný bronz.
„Tímto mistrovstvím se Okinawan de facto rozloučil s účastí na vrcholných soutěžích, a proto jsem spokojen, že to takhle skvěle dopadlo. Upřímně všem našim závodníkům k dosaženým výsledkům blahopřeji,“ uvedl hlavní trenér Okinawanu Jaroslav Valenta.
Jak dále vysvětlil, Okinawan je klubem, kde se trénuje původní bojové okinawské karate a účast na soutěžích je pro oddíl spíše okrajovou záležitostí.
„Moji svěřenci však svými úspěchy a medailemi na republikových, evropských i světových šampionátech proslavili město Jindřichův Hradec, Slovan i Okinawan v tuzemsku i v zahraničí. Naši trenéři a závodníci odvedli skvělou práci. Účast na těchto soutěžích je však v současné době tak finančně, organizačně a časově náročná, že to přesahuje naše skromné možnosti,“ konstatuje.
Podle jeho slov navíc některým úspěšným závodníkům končí v klubu hostování, jiné zase již tak trochu přestalo bavit objíždět turnaje a soustředí se pouze na tréninky.
„Takže jsme se v klubu rozhodli, že účast na soutěžích silně omezíme. Do budoucna se budeme věnovat hlavně tréninku tradičního bojového karate a v oblasti sportu se chceme soustředit pouze na práci s dětmi a mládeží,“ vysvětluje příčiny tohoto kroku trenér Okinawanu Jaroslav. Valenta.

Výsledky karatistů Okinawanu: Kumite – muži do 80 kg: 3. Jan Kočí a Marek Pelikán. Bez rozdílu hmotnosti: 1. Jan Kočí. Ženy – bez rozdílu hmotnosti: 1. Pavla Linhartová, 2. Zuzana Linhartová.