Futsalový Kelta Cup v Sedle vyhráli domácí

V rámcovém exhibičním zápase vyhráli Dannyho parťáci nad ženským týmem Sedelských Fans 2:1.

Kvalifikace: Sedm družstev bylo rozděleno do dvou kvalifikačních skupin, které podle očekávání vyhrála favorizovaná mužstva, a sice Lennyho Křídla a borci Sedelské Hospody.

Ve skupině A se o druhém semifinalistovi rozhodovalo mezi FC Ticho a Kasalovou pilou, utkání lépe dopadlo pro celek z J. Hradce, který vyhrál 2:0. FC Ticho poté dominovalo skupině o konečné 5 až 7. místo.

Semifinále: Lennyho Křídla – Příbraz 3:1 (1:0), Rozmetadlo podalo houževnatý a bojovný výkon. Díky tomu dokázalo Křídlům dlouho vzdorovat. V poslední minutě zápasu hrálo power-play a mělo naději vyrovnat, ale nevyužilo trestný kop z hranice vápna. Odražený míč naopak skončil v prázdné příbrazské brance.

Kasalova pila – Sedelská Hospoda 1:2 (1:2), borci ze Sedla celou první půli dotahovali jednogólovou ztrátu. Srovnat se jim podařilo v poslední minutě úvodního dějství, když skórovali z penalty. Před přestávkou stihli výsledek i otočit a ve druhém poločase už jen výhru hlídali.

O 3. místo: Kasalova pila – Příbraz 3:3 (1:2), na penalty 0:1. Příbraz vedla 1:0 a 3:1, „Kasalce“ se ovšem v závěru povedlo vyrovnat a na řadu přišly penalty. Z nich padl jediný gól, když se trefil příbrazský V. Mládek. Naopak střelci z pily se proti brankáři Kočímu prosadit nedokázali.

Finále: Lennyho Křídla – Sedelská Hospoda 1:2 (1:0), Kuchař – Kněžínek, P. Mihula. Křídla dlouho vedla a už to pomalu vypadalo, že potřetí za sebou turnaj vyhrají a putovní pohár bude natrvalo jejich. Jenže vedení neuměla pojistit druhým gólem, takže přišlo Kněžínkovo vyrovnání po rohovém kopu. Nakonec o vítězi nemusely ani rozhodovat penalty, protože těsně před koncem Petr Mihula šťastně skočil do odkopu novobystřického gólmana a míč jednoduše uklidil do prázdné branky. Stalo se tak souběžně se závěrečným hvizdem rozhodčího Nápravy.