Zkušená písecká házenkářka, která hostovala i v Jindřichově Hradci, odmítla zahraniční angažmá a zůstala doma

Příznivci házené ji mohou vidět i dnes v jindřichohradecké sportovní hale, kde se od 9 hodin koná přípravný turnaj za účasti domácího celku, ŠKP Bratislava, Velkého Meziříčí a právě Písku.

Můžete říci, jak jste vy, hráčky, hodnotily toto umístění?

Myslím si, že velkým úspěchem bylo už to, že jsme se probojovaly do play–off a že jsme pak sehrály velice vyrovnané zápasy s Veselím na Moravě o postup do finále. V boji o třetí místo nám už chyběla potřebná motivace, stále na nás ležel stín zklamání z předchozího neúspěchu. Hodně jsme z toho byly smutné, takže utkání s Olomoucí pak už skončila tak, jak skončila.

Přesto, chybělo velice málo, abyste bojovaly o mistrovský titul, ale zůstalo vám nepopulární čtvrté místo. Co jste si pak řekly?

Na posezonním hodnocení jsme si všichni řekli, že cíl, který jsme si dali, byl splněn a že je velká škoda, že jsme vydařenou sezonu nekorunovali ziskem medaile. O to větší motivaci teď máme do nadcházejícího ročníku. A musím říct, že se na něj moc těším v tom smyslu, že se do družstva vrátila Katka Kučerová, Zase to bude trochu o něčem jiném.

V čem například?

V čem? Že mladé hráčky, které přišly do družstva před minulou sezonou, se v soutěži otrkaly a získaly již potřebné zkušenosti. Nyní už budeme hrát se silnějšími soupeři vyrovnané partie.

Co si slibujete od návratu Kateřiny Kučerové do družstva?

Hlavně větší vyrovnanost spojek, které se budou moci v průběhu zápasu protočit. A také bude v týmu více nebezpečných hráček. Bohužel v závěru minulé sezony se zranila Kateřina Moravcová, která nám bude na podzim hodně chybět, stejně jako Tereza Chmelová. Ta se paradoxně zranila v Jindřichově Hradci, za který na jaře hostovala. I přes jejich absenci v družstvu se na novou sezonu moc těším.

Proč?

Hlavně proto, že do interligy postoupil právě Jindřichův Hradec, takže nás čeká jihočeské derby a zároveň nám ubyl jeden vzdálený soupeř.

Řekněte, v čem to je, že nevozíte více bodů z venku?

Všechny celky jsou doma hodně silné. Mnohé zápasy jsou tak vyrovnané, že v nich rozhodují i malé detaily. Pokud budu hovořit za nás, tak domácí zápasy jsou docela něco jiného než venku. Diváci nás neustále ženou dopředu a vytváří nám skvělou kulisu. Například na Slovensku chodí na zápasy více fanoušků, jsou hodně hlasití a svým družstvům hodně pomáhají. U českých celků tomu tak není.

Jste nejlepší střelkyní píseckého družstva. Máte nějaký recept na to, jak dávat góly?

To určitě nemám. Hodně gólů jsem vstřelila ze sedmimetrových hodů, což dávají všechny hráčky z čela střelecké tabulky. Zpočátku se mi střelecky dařilo, ke konci už to bylo horší. Branky vstřelené ze hry jsou často dílem i mých spoluhráček.

Pokud vím, tak jste po skončení sezony zvažovala nabídku k odchodu do zahraničí, nakonec jste ale zůstala v Písku. Co vlastně mělo vliv na toto vaše rozhodnutí?

Jednak chci pomoci píseckému družstvu v nadcházející sezoně vybojovat medaili, a druhým důvodem je moje studium, které bych teď nerada přerušila a dokončovala ho až třeba za několik let. Mohla jsem odejít hrát házenou do Španělska, ale zůstávám doma. Budu však v kontaktu s manažerem, který mi toto zahraniční angažmá sehnal a uvidím, jestli dostanu nabídku i za rok. Ani to nemusí být Španělsko, mě osobně by více lákalo třeba Německo.

Jste jedinou píseckou házenkářkou, která je v reprezentačním družstvu žen. Jaké akce vás v národním týmu čekají na podzim?

Jsem pouze v širším reprezentačním výběru, a abych pravdu řekla, dopředu se po ničem nepídím. Až pozvánku dostanu, teprve pak se budu zajímat, o jakou akci se jedná. Adeptek na reprezentační dres je hodně, tak uvidím, jestli si v družstvu vůbec zahraji.

Je váš otec, coby trenér píseckého družstva, největším kritikem vašich výkonů?

Myslím, že ano. Je hodně kritický, ale on už je prostě takový. Patří to ke stylu jeho trenérské práce. Málokdy pochválí, převážně jen kritizuje. Když se nám ale utkání povede, přijde za námi do šatny a poděkuje všem za předvedený výkon. Chválí málokdy, ale když už, tak spíše kolektivně, jednotlivce výjimečně.

Před několika dny zahájilo písecké družstvo přípravu na novou sezonu. Na co se nejvíce zaměříte?

Máme za sebou teprve dva tréninky a zaměřujeme se hlavně na fyzickou přípravu, takže hodně běháme. Tento víkend sehrajeme první přípravný turnaj v Jindřichově Hradci, ale až do zápasů míč vůbec neuvidíme. No, asi to nebude žádná velká sláva. Pak nás čeká týdenní soustředění a po něm další turnaj v Otrokovicích. Tam už se budeme chtít více sehrát.

Jaká podle vás bude příští interligová sezona?

Rozhodně chceme postoupit do play–off a v něm se pokusíme získat lepší výsledek, než jakého jsme dosáhly letos. Máme vyšší cíle než jindy, ale všechno se bude odvíjet od toho, jak se nám bude herně dařit, zda budou hráčky zdravotně v pořádku a podobně. Faktorů, které všechno mohou ovlivnit, je hned několik. Těžko se s tím dá něco dělat.