Jihočeši pečlivě pracují mezi nejen tenisovými osobnostmi

Kterak se stalo, že Volba pro Slavonicko pomáhá s takovým významným kláním?
Dostali jsme pozvání od pořadatelů, protože máme již letité zkušenosti s pořádáním mezinárodních turnajů, a sice u nás i v zahraničí. V Kitzbühelu budeme zajišťovat speciální servis pro hráče, rozhodčí, návštěvníky a důležité hosty. Členové našeho sdružení jsou pracovití a kvalitně jazykově vybavení, i z toho důvodu jsme pořadateli pravidelně oslovováni. Jako překladatelka jela Vítězslava Benešová, s ní na turnaj cestovala ještě další trojice členů.“

Vyjmenujte nejvýznamnější osoby, kterým zajišťujete servis.
Z českých hráčů jsme pomáhali Martinu Dammovi, Cyrilu Sukovi, Lukáši Dlouhému, Karlu Nováčkovi, Tomáši Berdychovi. V minulosti ovšem také Janu Kodešovi, slovenskému olympijskému vítězi Miloslavu Mečířovi. Není ani žádným tajemstvím, že pravidelným hostem na turnaji bývá i prezident ČR Václav Klaus s chotí.

Jaké vlastně zkušenosti má VPS s pořádáním tenisových turnajů?
Například v loňském roce jsme organizovali velký mezinárodní turnaj v Dačicích, zúčastnilo se ho čtyřiadvacet tenistů z Čech a Rakouska, a sice i několik neslyšících sportovců. Toto klání se uskutečnilo pod záštitou jihočeského hejtmana. Předloni jsme zajišťovali organizaci tenisových turnajů v rakouských městech Dobersberg a Kautzen. Také v Dačicích jsme se podíleli na pořadatelství, pomohli jsme k hostování dačickému hráči Petrovi Pavlů v UTC Dobersberg. Letos tento tenista, který patří k nejlepším v jižních Čechách, působí v Německu. Klasický tenisový klub ve Slavonicích neexistuje, bílý sport se tu provozuje jen rekreačně pod hlavičkou oddílu sportu pro všechny.