Stříbrné a bronzovou posádku tvořily i závodnice z oddílů na Jindřichohradecku. Radost je v J. Hradci a zůstává v Třeboni

Čtyřka bez

Na noncoxu jelo reprezentační duo Blanka Šindlerová, Hana Janátová spolu s berounskými Adélou Štembergerovou a Barborou Stejskalovou. Společně nejprve vyhrály rozjížďku a poté ve finále dojely na stříbrné pozici, za zlatým společenstvím Blesk Praha/VK Olomouc zaostaly o 3,43 vt. Ze stejné disciplíny vybojovala bronzovou medaili i jindřichohradecká borkyně Žaneta Smejkalová, která jela ve společenství se závodnicemi Otrokovic, Mělníka a Dukly Praha.

Osma – ženy

Závod se na Světě jel jako Memoriál R. Beinhauerové. Stříbro pro VK Vajgar J. Hradec putuje z lázeňského města zásluhou sester Denisy a Žanety Smejkalových. Obě tvořily posádku osmy ve společenství s VK Blesk Praha a ČVK Praha, na první příčku přitom ztratily téměř devět vteřin. V osmě měly původně jet i Třeboňačky Janátová se Šindlerovou, ale nakonec se raději rozhodly šetřit síly na blížící se MS do 23 let, které se uskuteční v britském Strathclyde.

Skif – dorostenky

Velice náročný program absolvovaly v Třeboni Nikola Tajmlová a Lucie Houserová (obě J. Hradec). Nevyšly jim rozjížďky, takže se musely do semifinále prokousat přes opravné jízdy. Tajmlová zazářila ve finále B, které vyhrála a obsadila tak konečné, velmi solidní 7. místo.

Skif – dorostenci

Jindřichohradecký dorostenec Michal Odlevák si druhou příčkou v rozjížďce zajistil přímou účast v semifinále. Avšak v něm obsadil až páté místo a postup do kýženého finále B mu unikl. Náladu si tak alespoň trochu vylepšil vybojovaným prvenstvím ve finále C.

Odchovanci

Na Světě ovšem byli k vidění i mnozí odchovanci jindřichohradeckého veslování, křtění rybníkem Vajgar, ale nyní již ve službách pražské Dukly. Dvojskif jel Václav Chalupa a se svým reprezentačním kolegou tuto disciplínu vyhrál. Na párové čtyřce získal zlatou medaili a mistrovskou šerpu veslovod David Jirka, který závod absolvoval na reprezentační lodi se svými kolegy Hanákem, Karasem a Vitáskem. Úspěšný byl i Jan Navrátil, jenž v Dukle působí ve funkci maséra. V Třeboni jel na čtyřce s kormidelníkem a vybojoval mistrovský bronz, na čtyřce bez kormidelníka bral za 4. místo pouze bramborovou medaili.

Čtyřka bez korm., ženy: 2. B. Šindlerová, H. Janátová (obě Třeboň) + Lokomotiva Beroun 7:06,89, 3. Ž. Smejkalová (J. Hradec) + Jiskra Otrokovice/VK Mělník/Dukla Praha 7:07,92.  

Osma, ženy: 2. D. Smejkalová, Ž. Smejkalová (obě J. Hradec) + VK Blesk Praha/ČVK Praha 7:02,34.

Skif, dorostenci: 13. M. Odlevák (J. Hradec) 5:54,74. Skif, dorostenky: 7. N. Tajmlová 6:25,21, 9. L. Houserová (obě J. Hradec) 6:37,73.