Celkem soutěžilo 21 pilotů ve čtyřech akrobatických kategoriích na speciálech od Zlin Z-142 až po nejvýkonnější stroj Extra 330SR. Závodníky několikrát potrápilo počasí, ale nakonec se podařilo odlétat čtyři programy v kategoriích Sportsman a Intermediate a tři ve vyšších mistrovských kategoriích Advanced a Unlimited.

V nejnižší kategorii Sportsman vyhrál Pavel Procházka na Zlinu Z526AFS před Jakubem Němečkem a Romanem Seidlem (oba na stroji Super Decathlon).

V kategorii Intermediate, která byla obsazena velmi silně, zvítězil Slovák Martin Židek na Zlinu Z-50M velmi těsně před jindřichohradeckým pilotem Alešem Ferrou ml. na stroji Z-50LS, který se tak stal mistrem republiky.

V nižší mistrovské kategorii Advanced zvítězil Jan Jílek na stroji Extra E330SC, druhý skončil Jaromír Čihák na Extře E300 a třetí Jan Sobotka na speciálu Suchoi SU-29.

V královské kategorii Unlimited si podle očekávání nejlépe vedl Martin Šonka na stroji Extra E330SR, na druhém místě se umístil Petr Jonáš s Extra E330SC a za ním stájový kolega Lukáš Pařízek se stejným speciálem.

"Jihočeští akrobaté byli velice úspěšní a pokračují ve šlépějích legendárního Petra Jirmuse. Aeroklub děkuje veřejnosti za toleranci zvýšené hlukové zátěže a hojnou návštěvnost," poznamenal ředitel šampionátu Aleš Ferra st..

Z výsledků MČR

Sportsman: 1. Pavel Procházka, 2. Jakub Němeček, 3. Roman Seidl.

Intermediate: 1. Martin Židek, 2. Aleš Ferra ml., 3. Tomáš Turek

Advanced: 1. Jan Jílek, 2. Jaromír Čihák, 3. Jan Sobotka

Unlimited: 1. Martin Šonka,2. Petr Jonáš, 3. Lukáš Pařízek