Za seniorskou reprezentaci se poprvé představí v družstvu žen dálkařka Adéla Záhorová z VS Tábor. "Je to pro ni velká čest po zraněních v posledních dvou letech a velká zkušenost do budoucna," říká její trenér Jiří Couf.
Dalším Jihočechem je loňský mistr na 200 m Jiří Polák ze Sokola ČB (trenér Tomáš Najbrt). "Měl by sprintovat na druhém úseku štafety 4x100 metrů, které jde současně o olympijský limit," pokračuje Couf.
Jihočechy doplňuje na trio stále na jihu žijící Lucie Sekanová, odchovankyně Sokola (jinak USK), která poběží svůj oblíbený steeple.

Finálové starty plavců

V Ústí nad Labem začalo mistrovství ČR plavců. Teprve 15letá Eliška Vokatá z Fezka byla na 22. místě ze 63 startujících na 50 m kraul výkonem 28,25, ale na 100 motýlek se z osmého místa v rozplavbě časem 1:06,24 (30,20) probojovala do odpoledního finále. Tam začala rozvážněji, obracela za 30,80, ale dohmátla jako šestá za 1:05,21 a v celkovém pořadí skončila sedmá. Na 38. místě je Gabriela Trnková se 1:12,60, na 51. místě Hedvika Podruhová (15, obě PlČB) se 1:15,09 (35,13).

Sedmé místo dobyl také 24letý Ondřej Zach z PlČB na 400 m kraul. Přesvědčivě vyhrál svou rozplavbu výkonem 4:02,85 (1:00,28 - 2:02,06), druhým nejlepším v dlouhém bazénu v historii kraje po 3:58,63 Novoveského z roku 2014. V odpolední rozplavbě soupeřů s nejlepšími časy roku ho šest mužů přejelo. Celkově na 28. místě byl klasifikován jeho 18letý oddílový kolega Marek Matoušek časem 4:25,57. Ve stejné disciplíně žen byla 42. Barbora Veselá (17, PlČB) se 5:10,20 (2:30,54).

V závodě na 200 znak se představila 20letá Lucie Furchová, která do PlČB přišla loni 12. října z Příbrami. Skončila dvanácá výkonem 2:36,57 (1:16,43).