Jihostroj premiéru vyhrál, v tištěném Deníku soutěž o vstupenku na celou sezonu

České Budějovice - První krok v sezoně se Jihostroji povedl. Po úvodním nevýrazném setu Jihočeši smetli Pražany z kurtu. Doma se  České Budějovice představí  až 24.10. V tištěném vydání Deníku najdete v den domácích zápasů soutěž o vstupenky,  tento pátek budou čtenáři hrát dokonce o volnou vstupenku na celou sezonu.

15.10.2016

Jihostroj Cup ve Sportovní hale v Českých BudějovicíchFoto: Deník/ Kamil Jáša

První set v nové sezoně se Jihostroji nepovedl. Svěřenci trenérů Svobody a Dvořáka se velmi brzy dostali pod tlak, skóre narostlo až na hrozivých 17:9 pro domácí tým ČZU. Ze tří cizinců se na palubovce objevil jen levoruký Gevert. V průběhu naskočil i Ukrajinec Todua, první set ale nezachránil.

Druhý set byl z jihočeského pohledu vydařenější. Gevertova levačka úřadovala především na servisu. Pražné se dokonce třikrát pokusili Chilana zastavit oddechovým časem (z toho jednou technickým), jenomže ten se nedal. Sázel do soupeřova pole jedno eso za druhým – z pohledu Jihostroje: 14:11 a Gevert zkazil až za stavu 22:11! Set už hosté dohráli v klidu.

Kde skončil Gevert, začal ve třetím setu Michálek. Esem posunul stav už na 4:0. Domácí sice ještě snížili, ale Jihočeši si především zásluhou blokařských úlovků dokráčeli pro jednoznačnou výhru.

Roli „servismana" převzal v úvodu čtvrtého setu znovu reprezentační smečař Petr Michálek. Pod jeho taktovkou se skóre vyšplhalo až na 6:0 pro Jihostroj, který neměl kromě prvního setu v úvodním duelu žádný vážný problém.

Poprvé doma se Jihostroj představí až za týden 24.10. od 20.00 s Příbramí.

ČZU Praha – Jihostroj ČB 1:3 (20, -16, -13, -16), diváků 158, čas 96 minut, rozhodčí Fink, Kořenek. Jihostroj ČB: Habr, Gevert, Sobotka, Mach, Michálek, Fila – libero Kryštof (Kraffer, Todua). Trenéři Svoboda, Dvořák.

Autor: Kamil Jáša

15.10.2016 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalisté Dynama v sobotním šlágru II. ligy porazili Opavu 2:1 a vystřídali ji v čele tabulky.
103

Dynamo ve šlágru kola zdolali Opavu a vedou tabulku

V bystřické knihovně je až do konce letošního roku k vidění výstava Pocity.
4

OBRAZEM: V Bystřici vystavují Pocity

Mladík se projel na cizím kole

Třeboň - Čtveřice mladých lidí vzbudila pozornost strážníků svou noční zábavou.

Volejbaloví veteráni bojovali u Vajgaru o republikové tituly

Jindřichův Hradec - V jindřichohradecké městské sportovní hale se uskutečnilo mistrovství republiky ve volejbalu nejstarší věkové kategorie nad 50 let. Představilo se celkem 16 týmů, z toho byl půltucet ženských družstev.

Právě jsme se narodili: Pětice nových miminek

Jindřichohradecko - Představujeme miminka narozená od 16. do 21. září.

Karatistka Karolína Šlechtová vyhrála Ninja Cup

České Budějovice - V tělocvičně českobudějovické ZŠ Emy Destinnové se konalo III. kolo ligy talentů v karate s názvem „Ninja Cup“.