Vzhledem k senzačnímu vítězství Berlína nad Novosibirskem (3:1), se včerejší večerní zápas volejbalistů Jihostroje Č. Budějovice v Budvě proměnil v přímý souboj o postup ze třetího místa, které zaručuje účast v Poháru CEV.
Místo avizovaného bouřlivého prostředí, čekala na aktéry zápasu poloprázdná studená hala.

Českobudějovičtí v úvodu dlouho o dva body vedli, ale první koncovka patřila domácím volejbalistům.
Ve druhém setu se karta obrátila, pod Habrovou taktovkou Svobodův tým vyhrál.
Třetí dějství si pokazili českobudějovičtí volejbalisté sami. V dramatické koncovce nejprve Habr dělovým servisem dotáhl náskok soupeře, jenže pak nepřesně nahrál a bylo po nadějích.
Čtvrtý set úřadující český mistr zvládl brilantně, zvítězil 25:13, vyrovnal na 2:2, prakticky se tak hodně přiblížil postupu do Poháru CEV.
V rozhodujícím pátém pokračování zajímavého zápasu Jihostroj České Budějovice ztratil přesnost, výsledkově propadl, a tak si veze domů „jen" jeden bod.

Za týden se odehraje rozhodující duel o postup do Poháru CEV, Jihostroj přivítá Berlín (12.12. od 18.00).
Budva – Jihostroj ČB 3:2 (21, -22, 23, -13, 7), čas: 114 minut, rozhodčí Raptis (Řecko) – Vilimanovič (Slovinsko).
Sestava Jihostroje:  Habr, Kriško, Pláteník, Rojas, Sobotka, Mach – libero Juračka. Trenéři Svoboda a Pochop (střídal Zapletal).
1.     Novosibirsk       5  4 0 0 1    13:5         12
2.     Berlín                5  3 1 0 1     13:7         11
3.     Jihostroj ČB      5  1 0 1 3      6:12         4
4.     Budva               5  0 11 3      6:14          3