První set měli ve své režii hosté, kteří na domácí tým vlétli a příliš mu toho nedovolili. Výborně bránili a podávali. Ve druhém setu těžili z výborného bloku a rychle se ujali vedení. Vyrovnané a často dlouhé výměny získávali Jihočeši ve svůj prospěch i nadále díky obraně a horšímu příjmu hostů. Jenže když před koncovkou setu přestali Budějovičtí přihrávat, Francouzi nebezpečně dotahovali. Ale nedotáhli.

Třetí sadu začal Jihostroj katastrofálně, hosté byli lepší a zaslouženě vedli až o jedenáct bodů. Trenér Jan Svoboda reagoval několika střídáními, na hřišti se objevil i druhý nahrávač Filip Habr. Ani to nepomohlo, Jihostroj dostal letos vůbec největší nášup, když uhrál jen čtrnáct bodů. Čtvrtý set byl kopií druhého, slibné vedení 18:16 ale na zisk setu domácím nestačilo a ještě jej ztratili. „Jsme rádi, že jsme potvrdili roli favorita a vyhráli jsme. Utkání nebylo jednoduché, domácí hráli dobře,“ zhodnotil duel hostující kouč Olivier Lecat.

„Na české poměry jsme podali slušný výkon. Na Ligu mistrů to ale nestačilo,“ poznamenal asistent trenéra Jihsotroje Stanislav Pochop. Kapitán Michal Sukuba litoval čtvrtého setu. „Škoda, že jsme nedotáhli čtvrtý set, který jsme měli dobře rozjetý, do vítězného konce. Udělali jsme pár chyb navíc, a to rozhodlo,“ sdělil dvoumetrový blokař Budějovic.

1. kolo skupiny D Ligy mistrů: Jihostroj ČB – Stade Poitevin Poitiers 1:3 (-20, 22, –14, –20

Rozhodčí: Adler (Maď), Jacyna (Pol), 1100 diváků.

Č. Budějovice: Zapletal, Novotný, Mach, Sukuba, Rojas, Michálek, libero Juračka – Motys, Smrčka, Habr, Fila. Trenér Jan Svoboda.

Poitiers: Pinheiro, Culafic, Petrovic, Sol, Lopes, libero Teixeiro – Audric, Wanderson. Trenér Olivier Lecat.