K zápasu, jenž na Vysočině začal již v 9 hodin ráno, nastoupilo jindřichohradecké družstvo bez juniorské reprezentantky Kristýny Plucarové a chybělo i celé trio hostujících hráček z českobudějovické Lokomotivy.

Brzký začátek se na jihočeském týmu nijak nepodepsal, ospale naopak působily domácí favoritky. Těm se sice povedlo dát hned na začátku úvodní gól, ale bylo to naposledy, kdy vedly.

Házená JH se koncentrovala na obranu, jíž skvělými zákroky podporovala brankářka Petra Dušková. V útoku se nikam nehnala, snažila se nedělat chyby. Dokázala se přesnými kombinacemi dostávat do jasných střeleckých pozic, které tentokrát i zužitkovala. V první půli její náskok postupně rostl (14. – 6:3; 22. – 14:10), na jejím konci byl pětibrankový.

Domácí celek se neprobral ani po přestávce, zato Jihočešky na hřiště doslova vtrhly. Během 8 minut již vedly o 11 gólů (38. – 23:12). Zápas pak dovedly bez problémů do vítězného konce, přestože se Velké Meziříčí rozstřílela Iva Závišková a pro zranění musely v 40. minutě z hrací plochy Gabriela Zahradníková a Sabina Jasanská, dvě nejzkušenější hostující házenkářky.

Iva Jonová, trenérka Házené J. Hradec: „Mám z výsledku velkou radost. Sestava byla velmi okleštěná, ale všechny hráčky podaly super výkon. Vyzdvihnout však musím Jasanskou a Zahradníkovou, které k zápasu přistoupily opravdu velice zodpovědně a tým táhly. Z branky pomáhala Dušková, chytala výborně, družstvo nejen svými zákroky uklidňovala. Na domácí střelkyni Záviškovou holky hrály osobní obranu, přesto dala jedenáct gólů. Ale náladu nám tím nepokazila, ta byla po celý zápas skvělá, i když se zranily během jedné minuty Jasanská a Zahradníková. Na hráčských postech muselo pak dojít k improvizacím, do hry šly dorostenky. Sice na chvíli přenechaly iniciativu soupeřkám, ovšem poté se s novou situací srovnaly a začaly znovu dávat branky. Trochu mě mrzí polevení v samotném závěru, kdy domácí tým dal pět gólů v řadě.“

Další kolo je na programu až po Velikonocích. Hradec, který se posunul na sedmé místo, v něm v sobotu 27. dubna přivítá poslední Kunovice (18.30 hodin).

Sokol Velké Meziříčí – Házená Jindřichův Hradec 26:29 (11:16)

Branky: Závišková 11, Uchytilová 7/4, Vodná 4, Zbožínková 2, Pacalová 1, Homolová 1 – Zahradníková 7/2, Jasanská 6, T. Dolejšová 5, Tržilová 4, Březinová 3, Jírová 2, Rytířová 2.
Sedmimetrové hody: 4/4:2/2. Vyloučení: 1:1. Žluté karty: 3:2. Rozhodčí: Moravec, Sovová. Diváci: 58.
Házená JH: Dušková, Formánková – E. Kovářová, Rytířová, Tržilová, Březinová, A. Hauserová, T. Dolejšová, Jírová, Zahradníková, Jasanská.

Roman Pišný