Jihočešky zkraje dorovnávaly náskok soupeřek, pak se jim však povedlo odskočit a v 15. minutě vedly 9:6.

Náskok však neudržely a kunovické házenkářky dokázaly do přestávky vyrovnat – 12:12.

Po změně stran domácí tým otočil skóre ve svůj prospěch, ale poté začala řádit Sabina Jasanská, která se v rozmezí od 18. do 23. minuty trefila šestkrát a získala pro svůj tým náskok 19:18. V té době měly Hradečanky několik dalších nadějných možností zvýraznit své vedení, ale to se jim nepovedlo.

Závěr už patřil domácím, v jejichž dresu dominovala trojice mladých hráček Grabcová, Fleková, Tvrdoňová, jež se postarala o 26 gólů.

Hradeckému celku citelně chyběly budějovické pendlerky Anna Dolejšová se Zuzanou Hondlíkovou a také některé starší dorostenky, které ve stejné době hrály v Olomouci.

„Je to škoda, protože jsme utkání měli dobře rozehrané. Ale bojovat musí všechny hráčky, ne pouze tři, čtyři. Prohráli jsme zbytečnými chybami v útoku, ztrátami balonu a nedůsledností v koncovce,“ netajila zklamání trenérka Házené JH Iva Jonová.

V dalším kole jindřichohradecké házenkářky, jimž v prvoligové tabulce patří osmá příčka, v sobotu 22. února už od 11 hodin přivítají Sokol Vršovice, který zatím nastřádal o tři body víc a je šestý.

SHK Kunovice – Házená Jindřichův Hradec 30:26 (12:12)

Branky: Grabcová 12/4, Fleková 9/1, Tvrdoňová 5, Brablcová 3, Fiurášková 1 – Jasanská 8/3, Vlková 6, Zahradníková 5/3, E. Kovářová 3, Plucarová 2, T. Dolejšová 1, Havlíková 1. Sedmičky: 5:6. Vyloučení: 1:2. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Horáček, Procházka. Diváci: 64.

Další výsledky 13. kola:

Otrokovice – Lázně Kynžvart 28:28, Kobylisy – Olomouc 25:24, Vršovice – Ivančice 20:23, Havlíčkův Brod – Bohunice 29:21.