Ti se v pondělí v 3. kole nadstavbové části Kooperativa NBL utkají s Kolínem (18 hodin) a hned ve středu přivítají Ostravu (18).

Netradiční pondělní termín zapříčinila žádost kolínského mužstva o přeložení utkání ze soboty. V jeho kádru totiž řádí rozsáhlá marodka a podle posledních informací nebude nadcházející protivník Jihočechů kompletní ani po dvou dnech volna k dobru.

Kolín, který je v tabulce skupiny A2 na třetí příčce s bilancí 10 výher a 14 porážek, totiž hlásí hned šest hráčů, u nichž není jasné, zda nastoupí. Chřipkové onemocnění omezuje Skinnera, Pajoviče, Bakiče a Šafarčíka, zranění pak trápí Číže s Bratčenkem.

Pro hradeckou Basket Fio banku se tak otvírá šance usilovat o druhé vítězství v sezoně, což vnímá i hradecký křídelník Lukáš Kantůrek.

„Pokud si do utkání přeneseme věci, které po nás trenéři chtějí a o které se snažíme na trénincích, mělo by přijít zlepšení. Jsme lační po výhře a uděláme pro to maximum. Věříme opět v plnou halu nejlepších fanoušků v lize,“ burcuje Lukáš Kantůrek.