Hlavní kouč Andrej Červenka (37 let) je bývalý profesionální basketbalista a slovenský reprezentant. Po ukončení hráčské kariéry trénoval jako hlavní kouč extraligový tým v Levicích, poté byl šéftrenérem centra mládeže v Prostějově, kde získal s juniorským týmem bronzové medaile. Z Prostějova se přesunul do Get Better Academy sídlící právě v Jindřichově Hradci a v loňské sezoně dopomohl partnerskému klubu GBA Sojky Pelhřimov k mistrovskému titulu v kategorii U19. V současné době je také asistentem slovenského národního týmu kadetů, který se připravuje na mistrovství Evropy.

„Velmi si vážím důvěry, kterou do mě vedení klubu vkládá. Líbí se mi vize práce s mladými hráči, které můžeme rozvíjet a připravovat na mužský basketbal. Věřím, že i přes mládí našeho týmu budeme úspěšní a budeme bojovat o nejvyšší příčky. Těším se na pokračující spolupráci s Juliánem a možnosti propojení našeho mužského týmu s potenciálem mládežnické akademie, “ podotkl Andrej Červenka.

Jeho asistentem bude Julián Beťko (39), jinak zároveň výkonný ředitel GBA. Rovněž bývalý profesionální hráč, jenž vyhrál mistrovský titul s Pezinkem a poté čtyři roky nastupoval za prestižní univerzitu Butler v americké NCAA. Jeho sportovní kariéru zastavilo zranění kolene, a proto se záhy vrhl na trenérskou dráhu. Založil basketbalovou GBA, kde od začátku pomáhá mladým sportovcům “být lepší”. Jako hlavní trenér juniorských týmů získal tři mistrovské tituly a s mužským týmem vyhrál první ligu mužů. Beťko po dohodě s vedením hradeckého basketbalového klubu v roce 2019 přesunul svojí mezinárodní akademii právě k Vajgaru.

„Máme před sebou hodně práce. Andrej stejně tak i hráči kteří se vrací do A-týmu mají velkou motivaci dostat náš tým na špičku první ligy. Mladé talenty z akademie se při tom budou rozvíjet a věřím, že i pomáhat k pozitivním výsledkům v první lize,” zmínil Julián Beťko.