V tříčlenné baráži totiž Jihočeši nejprve podlehli Get Better Academy Europe Praha v její hale 98:106 po prodloužení a poté zdolali Hradec Králové „jen“ 93:90, což znamená, že výsledný pasivní rozdíl ve skóre jim vzal naději na postup. O účast v Kooperativa NBL si to tak v neděli vpodvečer rozdali oba předchozí protivníci Basket Fio banky.

Celek z jihu Čech nezvládl klíčový páteční souboj s GBA Praha, která jej přemohla už ve finále I. ligy. „Bohužel, potvrdilo se, že herní styl toto týmu založený na agresivitě a rychlosti nám prostě nesvědčí. Zároveň nás provázela chabá střelba z pod koše i perimetru a téměř celý zápas jsme dotahovali. Nicméně, v závěru jsme skóre otočili a osm vteřin před koncem vedli o dva body. Ale neuhlídali jsme nejlepšího domácího hráče Pekárka, který prošel celým hřištěm a vyrovnal. V prodloužení už byl soupeř lepší,“ přiznal trenér jindřichohradeckých basketbalistů Karel Forejt.

Přes velké zklamání Basket Fio banka v sobotu proti Hradci Králové, nejhoršímu mužstvu elitní tuzemské soutěže, začala impozantně a v poločase vedla rozdílem 17 bodů.
„Kluci v úvodním dějství předvedli excelentní výkon a jediné, co jim lze vytknout, bylo neproměňování tutovek. Měli jsme vést nejméně o třicet bodů a nikdo by se nemohl divit. Po změně stran však na naše klíčové hráče dolehla únava a začali jsme ztrácet energii. Odpočatý Hradec Králové se zlepšil, postupně začal stahovat manko a navíc proměňoval i střely z velmi těžkých pozic. Zápas nakonec sice skončil naším těsným vítězstvím, ale výsledné skóre znamená, že jsme ztratili šanci na první místo,“ konstatoval smutně kouč Fio Basketu.

Jihočeši odehráli dva velice vyrovnané duely, o to víc jej neúspěch mrzí. „Je to velká škoda, protože na postup jsme rozhodně měli. Nechci se na to vůbec vymlouvat, ale systém baráže není vhodně zvolený a kompetentní lidé by se nad tím měli zamyslet,“ dodal Karel Forejt.

Basket Fio J. Hradec – Královští sokoli Hradec Králové 93:90 (30:16, 50:33, 67:62)
Body: Zuzák 24, Tomanec 20, Lipkins 17, Šoula 11, Stegbauer 10, Farský 5, Hubálek 4, Jokl 2 – Lošonský 18, Stamenkovič 18, O. Peterka 16, Marquardt 14, Sedmák 11, Andres 11, Kolář 2. Trojky: 7:9. Fauly: 26:19. Trestné hody: 15/12:30/21. Rozhodčí: Matějek, Kučírek, Vošahlík. Diváci: 57.