Tentokrát Fio basket nestačil v domácí hale na Ostravu, které podlehl 84:100. Moravané na jihu Čech uspěli zejména díky úspěšné střelbě a týmové hře.

Utkání bylo vyrovnané jen v první čtvrtině, kterou domácí vyhráli 24:22. Pak už kraloval soupeř z Ostravy a Fio basket neměl přes veškerou snahu nárok vývoj utkání zvrátit.

Trenér Jindřichova Hradce Rudolf Jugo musel opět konstatovat, že jeho mužstvo neudrželo koncentraci déle než obvyklých patnáct až dvacet minut. Kouč také uznal, že Fio basket už myslí na baráž, která je v tuto chvíli, zdá se, nevyhnutelná.

„Ostrava má velmi dobré hráče, kteří okamžitě dokáží vyhodnotit určité situace a rychle postavit obranu. Soupeř kontroloval průběh hry a pro nás bylo těžké se mu přiblížit,“ řekl Jugo.

V podobném duchu jako trenér hovořil také jindřichohradecký rozehrávač Kenneth Rhymes. „Ostrava hrála lepší basketbal. My jsme opět nedokázali hrát dobře po celý hrací čas,“ prohlásil americký basketbalista v dresu Fio basket.

Hosté se vraceli domů do Ostravy spokojeni. „Začali jsme především v obraně laxně, ale po prostřídání sestavy jsme začali bránit agresivněji. Ve druhé čtvrtce jsme dostali jen třináct bodů, a to byl myslím základ úspěchu,“ myslí si trenér Ostravy Dušan Medvecký.

V neděli večer se basketbalisté Jindřichova Hradce pokusí napravit reputaci v Ústí nad Labem.