Florbal je v Jindřichově Hradci polupárním sportem, platí, že zejména ve školách se hraje hodsně často. "Florbal se v Jindřichově Hradci hrával od konce 90. let při DDM JH pod vedením Vladimíra Šelonga a hraje se ve velmi omezené míře dodnes," píše se k obsáhlé historii na webu florbaljh.cz

Florbalový klub Florbal Jindřichův Hradec pořádá už 11. ročník tradičního florbalového letního soustředění.
Akce je primárně určena pro členy Florbal J. Hradec. "Avšak zveme na soustředění i hráče a hráčky z jiných florbalových subjektů. Díky této akci si mohou všichni účastníci/ce zdokonalit florbalové a pohybové dovednosti, poznat své spoluhráče/ky z celého jindřichohradeckého klubu, ale také najít nové přátele z dalších měst."

Termín akce je 4.-9. srpna 2024 (neděle – pátek) ve sportovním areálu města Nová Včelnice v okrese Jindřichův Hradec.

Také florbalisté z J. Hradce mohli sledovat premiérovou sezonu SK Meťák v první lize. Nováček 1.florbalové ligy žen se během své premiérové účasti v celostátní soutěži uvedl jako perspektivní mladý tým, který svou zlepšující se formu prokázal především ve druhé polovině sezony. Stal se obávaným soupeřem týmů z horní poloviny tabulky, byť se mu nakonec nepodařilo postoupit do dalšího kola Play Off. Trenérka žen Eliška Tibitanclová uvedla: „Sezona 2023/2024 byla naše první ve druhé nejvyšší soutěži a druhá jako týmu. Náš tým byl nejen nový v této lize, ale patřil i k nejmladším. Začátek sezony byl trošku rozpačitý, sbíraly jsme zkušenosti a stabilizovaly lajny. Zhruba v polovině sezóny k nám přišly na hostování dvě hráčky," jmenovala Kláru Jiříkovou (vyrostla v SK Meťák, aktuálně hraje za juniorky a A tým Chodova) a Lucii Bickovou (FBC Štíři), které daly týmu nový impuls. "Začaly jsme vyhrávat i zápasy s týmy z první poloviny tabulky."

Krajské kolo turnaje McDonald’s Cup v Sezimově Ústí
Otakar Kinšt z Jindřichova Hradce v roli šéfa krajského finále na Soukeníku

Desáté místo v tabulce podle trenérky není špatné. "Ale myslím si, že tento tým má na to poprat se o první polovinu tabulky. Některé zápasy rozhodovaly naše neproměnné šance, kterých za tuto sezonu bylo opravdu hodně. Velkou oporou byly i naše gólmanky, které nás v důležitých zápasech podržely. Mám radost z holek, jak se za ten rok herně i mentálně posunuly. I pro mne byla tato sezona těžká, protože jsem poprvé trénovala druhou nejvyšší ženskou soutěž a dělat některá taktická rozhodnutí v zápasech bylo hodně náročné“, poukazuje na složitost coachingu Eliška Tibitanclová.„Přesto, že to pro většinu týmu byl docela skok z první ligy juniorek, povedlo se nám nasbírat spoustu nových zkušeností a obsadit i celkem důstojné místo v tabulce“, dodává hrdě brankářka Eliška Bártová.

„Myslím, že naše první sezona v první lize nezačala úplně podle představ,“ hodnotí útočnice Anežka Macháčková. „Na začátku jsme několik zápasů prohrály a náš výkon byl během zápasu nestabilní. Po Vánocích se vše konečně zlomilo a výhry nás motivovaly i do zápasů se zkušenými týmy. Trochu jsem doufala, že se dostaneme dál v play off, ale bohužel tým Panthers Praha měl víc štěstí v zakončení. Takový je sport. Jsem spokojená s tím, jak jsme se během sezony zlepšovaly herně jako tým i individuálně. A hlavně jsme parta kamarádek,“ dodává spokojeně Anežka.

„Celkově bych sezonu hodnotila kladně,“ přidává hodnocení kapitánka týmu Johana Tušlová. „Jsem velice spokojená s naším výsledkem v tabulce a ještě víc pyšná na holky. Patří jim poděkování za jejich nasazení a za to, že jsme to nikdy nevzdaly a o výsledky jsme vždy bojovaly. Jsem hrdá, že jsem mohla být jejich kapitánkou,“ doplňuje skromně Johana.

„My bychom našemu ženskému týmu přáli stále stejný vítr do plachet i do nové sezony, který se jim podařilo zachytit na konci té letošní,“ dodává šéftrenér klubu Ivan Janoušek. “Zároveň připravujeme posílení hráčského kádru,” odkrývá aktuální dění v týmu.