„Příprava celé akce trvala zhruba jeden měsíc a jsme velmi rádi, že se vydařilo počasí a i sněhové podmínky jsou velice příznivé,“ řekl manažer Ski klubu Čihadlo Radek Průša.

Okolo trati fandilo na osm set diváků a vzhledem k velkému zájmu dětských soutěžících lyžařů a snowboardistů končily závody až pozdě odpoledne.

„Velice nás těší, že o závody, které jsme nazvali Čihadlománie 2009, je takový zájem. Na startu se objevilo celkem sto mladých lyžařů a dvacet snowboardistů, pro které jsme zejména díky sponzorům, kterým touto cestou velice děkuji, připravili věcné ceny a první tři závodníci v celkem pěti kategoriích obdrželi pohár a drobné upomínkové předměty,“ dodal Průša.

Zpestřením programu byla také účast známého „snowboarďáka“ a jednoho ze současných nejpopulárnějších mladých herců Jiřího Mádla. Ve chvilce mezi autogramiádou a předáváním cen jsem jej požádal o krátký rozhovor.

Jak jste se dostal sem do Horní Radouně?
Moje mamka do Radouně jezdila na chalupu a má zde hodně známých. Když mě jejím prostřednictvím pořadatelé oslovili, rád jsem pozvání na tuto akci pro děti přijal. Já sám jsem do svých 15 let jezdil na tábory s Domem dětí a mládeže v Jindřichově Hradci a mám zde také spoustu známých.

Jak jste na tom se zimními sporty, co lyže a snowboard?
No lyžovat sice umím, ale nejraději mám bruslení. Lyžování a snowboard jsem využil hlavně při natáčení Snowboarďáků.

Když jsme u filmu, dalo by se říci, na který vzpomínáte nejvíce?
To je těžké, každý z filmů je jiný a myslím si, že mě vždy natáčení obohatí o nové zážitky. Pokud bych si ale musel vybrat tři filmy, tak by to byly Snowboarďáci, to proto, že to byl můj první film. Pak Ro(c)k podvraťáků a Gympl. Ten mi je asi srdcem nejbližší. Natáčeli jsme ho totiž tři měsíce po mém odmaturování a myslím, že dokonale vystihuje atmosféru života středoškoláků.

Zatím poslední film Peklo s princeznou je vaším desátým. Co se chystá dál?
Je to tak. V současnosti natáčím svůj jedenáctý film Ulovit miliardáře. Pojednává o prostředí politiky, novinářů, intrik a korupce, která jak se zdá hýbá světem. Už jsem někde řekl, že si osobně myslím, že tento film bude aspirovat na velké množství žalob od lidí, kteří se v něm možná poznají. Premiéra je prozatím naplánována na začátek října tohoto roku. Může se však stát, že bude potřeba dotočit ještě některé záběry, které budou pro film důležité, pak by se premiéra posunula na leden příštího roku.

Vím, že jste byl na kratších pobytech v Berlíně a Londýně. Co můžete říci o své poslední cestě, která byla tentokrát do New Yorku?
První dvě cesty byly více méně směřovány ke zdokonalení se v jazycích. New York to bylo jiné. Zde jsem pobýval na filmové škole se zaměřením na režii. V současné době dokončuji vysokou školu a chtěl bych se režii věnovat více. Proto plánuji, že se do Ameriky ještě vrátím, minimálně tak na rok. Již ty tři měsíce mi daly hodně. Člověk musí prostě čerpat vědomosti a zkušenosti i jinde než doma.

Josef Böhm