Dosud mohli uspokojovat své chuťové buňky jen u televizních obrazovek během nedávného mistrovství Evropy, nyní mohou opět po dvou a půl měsíce trvající pauze opět vyrazit k rybníku Svět.

Jedině tam se totiž hraje extraliga mužů. TJ Jiskra Lázně Třeboň se chystá na svůj první mistrovský zápas v letošním roce, v sobotu od 17 hodin hostí na své palubovce plzeňskou Lokomotivu.

„Po přestávce se už těšíme na zápas. Máme velkou chuť si zahrát,“ říká trenér momentálně devátého celku Zubr extraligy házenkářů .

Plzeň je v tabulce po šestnácti utkáních na druhém místě s jednobodovou ztrátou na vedoucí Duklu Praha. „Lehkým soupeřem rozhodně není. Do sezony vstoupili dobře, je znát, že jsou vyzrálým mužstvem. Už výkony v minulém roce nasvědčovaly tomu, že budou chtít hrát o medaili,“ tvrdí kouč.

Kromě brankáře Maroše Pristaše, který dostal v prosincovém utkání s Jičínem distanc na čtyři utkání, bude jihočeský celek v plné síle. O formě trenér Jordák raději mluvit nechce. „To ukáže až zápas,“ reaguje.
V přípravném odbobí zapracoval tým nejen na fyzičce. „Trochu se běhalo, nějaká fyzička tam byla, ale jinak házená. Taková ta klasika,“ informuje Jordák.

V bezzápasovém období si spravili chuť několika duely s Jičínem a prvoligovým Chodovem. „Všechno jsme vyhráli, ale tomu já nikdy nepřikládám moc velkou váhu. Výsledky v přípravě a ligové zápasy jsou uplně něco jiného,“ říká třeboňský kouč.

Jiskra vyhrála i turnaj ve Strakonicích, který se konal o víkendu za účasti domácího týmu, Lokomotivy ČB, Písku a Libčic. „Pro mě to bylo určitě lepší než tréninková jednotka, potřebovali jsme si zahrát spolu,“ sdělil.