Původní termín odložila pandémie. Start na stadionu TJ Hluboká bude v 9.30, přihlásit se bude možné ještě na místě do 9 hodin. Trať vede po asfaltových cyklostezkách a silnicích III. třídy. Ze stadionu míří po cyklostezce do Bavorovic, podél silnice směrem na Hlubokou, po jejím podběhnutí kolem SOŠ a Vondrova do Munic, přes Zahájí do Zlivi a odtud po původní trase přes Munice zpět na hlubocký stadion. Závod je také krajským přeborem v silničním běhu a součástí jihočeského běžeckého poháru.

Program tradičně doplňuje „Malá Hluboká“, závody žactva na 1200 m po asfaltové cestě a po stadionu. Start bude v 9.40, přihlášky na místě do 9.15.

Bohaté září

Řadu atletických termínů má také zbývající zářijový kalendář. V pátek 12. září bude společný krajský přebor tří krajů v hodu kladivem v Nýřanech. 13. září bude druhé kolo krajského přeboru družstev dospělých a mladšího žactva v Nové Včelnici (10 hodin), 19. září krajský přebor mladšího žactva a přípravek ve vícebojích ve Veselí nad Lužnicí. Vrcholné podniky jsou naplánovány na 19.-20. září – v Jablonci bude mistrovství ČR do 22 let, v Třinci mistrovství ČR žactva. Týden nato vyvrcholí šampionát družstev – dorostu v Třebíči, juniorů v pražském Edenu, staršího žactva v Bílině.