Interliga žen: Házená Jindřichův Hradec – Zora Olomouc 22:23 (13:9)

Začátek se házenkářkám Jindřichova Hradce mimořádně vyvedl. První gól zápasu sice padl až v 5. minutě, kdy se prosadila Kohoutová, ale o šest minut později již nováček soutěže vedl 6:1. Agresivní obrana v čele se skvělou gólmankou Kantůrkovou činila Hanačkám viditelné potíže a celé úvodní dějství na ni nemohly najít účinnou protizbraň. Jindřichohradecký celek si stále hlídal aktivní skóre a do šaten odcházel se čtyřgólovým náskokem.

Po změně stran se však obrátila i karta. Olomouc během devíti minut stáhla rozdíl na jedinou branku – 13:11 a v 41. minutě reprezentantka Vašková poprvé vyrovnala – 14:14.

Jihočešky ovšem svého protivníka do vedení nepouštěly. Důležité góly postupně střílely Eliášová, J. Matoušková, Martínková a Bubeníková, jejíž trefa v 54. minutě znamenala opětovné odskočení na rozdíl dvou branek – 21:19.

V závěru drama gradovalo. I. Matoušková se obětavě vrhla za míčem do brankoviště a znovu zvýšila vedení svého celku na dva góly – 22:20. Ale ani to nakonec nestačilo. Prapor olomouckých házenkářek poté výrazně zvedla Vašková, jenž necelé tři minuty před koncem vykřesala třetímu celku tabulky naději. A to se ještě několikrát svými zákroky blýskla Kantůrková.

Pak už úřadovala pouze nejlepší kanonýrka zápasu Šašková. V 59. minutě vyrovnala, pět vteřin před koncem vystihla špatnou přihrávku domácích a svůj brejk přes celé hřiště neomylně zakončila – 22:23. Odpověď J. Hradce už přijít nestačila a palubovku začaly zkrápět slzy zklamání.

FAKTA: nejvíce branek: Keslerová 4, Martínková 4/1, I. Matoušková 4/1, Eliášová 3, J. Matoušková 3 – Šašková 9, Hrbková 5/4, Hejtmánková 4/2, Vašková 3. Vyloučení: 7:4. Sedmičky: 3/3:7/6. Rozhodčí: Horák, Bečička. Diváků: 1100.

Zdenek Prager