Veslování
Jubilejní 25. ročník veslařské regaty Chalupa Cup, která se koná na počest legendárního skifaře a jindřichohradeckého rodáka Václava Chalupy, v sobotu hostí rybník Vajgar. A přináší celou řadu změn. Poprvé ve své historii se koná v letním termínu, oproti předchozím ročníkům, kdy se jezdilo na krátké dvousetmetrové dráze, se bude letos závodit na kilometrové distanci a v jednotlivých kategoriích budou veslaři usilovat o body do nově vzniklého Jihočeského poháru. Celodenní veslařský svátek začíná už v 10 hodin, na programu bude 42 rozjížděk v 29 disciplínách. Přihlášeno je 159 posádek od mladšího žactva po veterány. Finále očekávaného skifu mužů odstartuje půl hodiny po poledni.

Hradecký rybník Vajgar v sobotu už po pětadvacáté hostí Chalupa Cup. Snímky jsou z loňského ročníku, kdy ještě byly v programu i závody dračích lodí.
Veslařská regata Chalupa Cup slaví jubileum řadou změn

Fotbal
O víkendu začíná nový ročník fotbalového krajského přeboru mužů, v němž bude mít Jindřichohradecko početné zastoupení v podobě čtyř týmů. Největší ambice se přisuzují jindřichohradeckým fotbalistům, které zastihl závěr uplynulé sezony ve výtečné formě a navíc ještě posílili hráčský kádr. Svěřenci kouče Marka Černocha v sobotu od 10:30 hodin na stadionu u Vajgaru přivítají Dražice. Ve stejném termínu se doma představí i Třeboň, jež hostí ambiciózní Protivín. Historická premiéra čeká v sobotu fotbalisty Nové Včelnice. Nováček elitní jihočeské soutěže zajíždí do Oseku. Hráči Dačic v úvodním kole nastoupí v neděli v Milevsku.

Plážový volejbal
Velmi oblíbený a vyhledávaný turnaj dvojic v beach volejbalu se v Dačicích uskuteční i toto léto. Na dačickém koupališti se bude konat v sobotu od 8:30 hodin, kdy je na programu prezence. Podmínkou účasti je, že v duu musí být vždy alespoň jedna žena.

Horská kola
Již 18. ročník MTB maratonu Malíkov Open pořádá v sobotu klub Smiling Bikers Malíkov. Závod je určen pro vyznavače horských kol všech věkových kategorií. Start je v Malíkově nad Nežárkou v kopci za zatáčkou, odkud v pravé poledne vyrazí bikeři na nejdelší distanci měřící 43 kilometrů. Hodinu po nich vyjedou cyklisté na pětadvacetikilometrovou trať a poté začnou závodit i děti. Prezence účastníků začíná v 10 hodin.

Fotbal
Fotbalový turnaj mužů O pohár obce Lodhéřov pořádá v sobotu tamní Sokol. V již 43. ročníku tohoto klání se kromě domácího týmů představí hráči AC Buk a Sokola Horní Pěna. Začátek turnaje, v němž se tři týmy střetnou každý s každým, je ve 13 hodin.

Freestyle
Skvělou podívanou nabídne v sobotu ve Strmilově už od pravého poledne Dvora BMX, jež je organizátorem závodu „Dirt Jam“. V jeho rámci se představí rideři v kategoriích a disciplínách profi 18+, amater, best trick a long jump. Čtvrtý ročník v Dirt Parku U.Koule slibuje parádní zábavu a sportovní zážitky. Start závodních jízd je ve 14 hodin.

Volejbal
Volejbalový turnaj losovaných smíšených družstev pořádá v sobotu od 13 hodin, kdy začne třicetiminutová prezence účastníků, ve svém sportovním areálu AC Buk. Na kurtu v jindřichohradecké místní části se bude hrát systémem každý s každým na dva vítězné sety. Pořadatelé upozorňují zájemce o start v turnaji, že losování proběhne ve 13:45 hodin a po něm už nebude možné další hráče do týmů zařadit.