Velkého mezinárodního klání všech stylů karate „Pardubice Open International Karate Lions Cup 2019“ se zúčastnilo 678 závodníků z 62 oddílů a 18 států. Klubu Karate J. Hradec Okinawa Goju ryu Dojo reprezentoval jeho nejúspěšnější závodník Vít Msař, jenž startoval jako člen české reprezentace.

Masař nastoupil ve své oblíbené disciplíně kata v kategorii juniorů i dorostenců. V kata juniorů vyhrál všechny zápasy 5:0 a zaslouženě vybojoval zlatou medaili. Mezi dorostenci se probojoval až do finále, v němž podlehl těsně 2:3 a skončil tak na druhém místě.

„Bylo příjemné vidět, že hlavně zahraniční rozhodčí jednoznačně zvedali praporek pro Víta, což je dobrá zpráva zejména pro soutěže v cizině. Jedna taková, světová liga mládeže v chorvatském Umagu, Víťu čeká hned počátkem července,“ uvedl trenér jindřichohradeckého OGRD Jaroslav Valenta.