Nejprve se členové Karate J. Hradec OGRD zúčastnili 3. kola krajské ligy karate všech stylů v Horní Stropnici. Ondřej Uxa v kategorii Kata 10-11 let vybojoval stříbrnou medaili, Ondřej Šafrata v kategorii Kata 12-13 let skončil třetí a Ivana Šotová v Kata dívky 10-11 let obsadila páté místo.

„Soutěž byla dobře zorganizovaná i hojně obsazená a v každé kategorii bylo dostatek soutěžících. Nebylo tedy jednoduché se probojovat na stupně vítězů, ale našim zástupcům se to i tentokrát podařil,“ konstatoval hlavní trenér OGRD Jaroslav Valenta.

Následně se v Brně konalo mistrovství republiky v Goju ryu Karate. Z klubu jindřichohradeckého klubu se na tuto soutěž na základě svých úspěchů z Národního poháru nominovali Ondřej Uxa s Emou Linhartovou a též Vít Masař, který na této soutěži závodil za Budokan Brno, kde tento rok hostuje.

„V náročné konkurenci téměř všichni uspěli a ve svých kategoriích, kde měli dostatek soupeřů, vybojovali dokonce i medaile,“ hlásil spokojeně Jaroslav Valenta.

Velkou radost měl zejména Ondřej Uxa, který si z republikového šampionátu přivezl stříbrnou medaili v Kata žáků 10-11 let. Stejně se vedlo i Vítu Masařovi v kategorii Kata muži 16+. A zabojovala také Ema Linhartová v Kata dorostenky, která nakonec obsadila deváté místo.

V tureckém městě Konya se poté uskutečnilo mistrovství světa karate WKF mládeže všech stylů. Českou republiku reprezentoval i člen Karate JH OGRD Vít Masař, který momentálně hostuje ve spřáteleném klubu Budokan Brno. Na jeho sportovním rozvoji spolupracují šéftrenér KJH OGRD Jaroslav Valenta a za brněnský klub veleúspěšná reprezentantka a trenérka Veronika Míšková. Jindřichohradecký odchovanec se na MS neztratil a nakonec se mu ve své kategorii Kata U21 podařilo probojovat až na 29 místo, i když měl ve své kategorii přes 50 soupeřů.