V Nové Bystřici pokračovala futsalová C. K. liga Jindřichohradecka.

Vedoucí postavení potvrdila též ve třetím hracím víkendu, kdy si jasně poradila s Exkalibarem a ve svůj prospěch otočila i utkání s Kasalovou pilou. V něm platil ještě 40 vteřin před koncem remízový stav 1:1, ale pak lídr vstřelil dva šťastné góly, kterými uhájil postavení na nejvyšší příčce.

Za futsalisty ze Sedla se drží favorit soutěže, Lennyho Křídla. Ta mají na vedoucí tým jednobodovou ztrátu, jíž mohou dohnat ve 4.. kole, když se oba celky v neděli střetnou ve vzájemném duelu. Atraktivní zápas začíná ve sportovní hale v N. Bystřici od 10 hodin.

V soutěži je již pouze jediný tým, který dosud nezískal ani bod, a sice společenství Inter Plavsko/Lásenice. Toto mužstvo ve třetím kole dvakrát vysoko prohrálo, takže na úplné dno kleslo naprosto zaslouženě.

Exkalibar – Roztrhtrenky 3:4 (2:3)
, Mareš 2, Peterka – M. Feytl 2, Z. Beneš, Kotil.

Roztrhtrenkám chyběl v sestavě zkušený Jiří Havel, možná právě proto se tak dlouho trápily s Exkalibarem. Duel nováčků sice nakonec skončil jejich vítězstvím, ale rozdíl pouze jedné branky příliš neodpovídal průběhu hry.

Počátky – Quizard J. Hradec 3:3 (1:0), Král, Soukup, Kopečný – B. Hromádka, M. Hromádka, Uxa.

Jindřichohradecký Quizard se neustále tlačil do útoku, evidentně chtěl z tohoto duelu vytěžit všechny body. Počátky dobře bránily, a vyrážely do rychlých protiútoků. V prvním poločase se dostaly do tří vyložených šancí, ke své smůle ovšem dokázaly proměnit pouze jedinou. Po změně stran Quizard svoji hru zpřesnil, již nekazil tolik přihrávek a pokaždé počátecký náskok dokázal dohnat. Na vítěznou trefu mu však nezbyl čas.

Sedelská hospoda – Exkalibar 8:0 (4:0), L. Mihula 4, Hačka 2, P. Kodada, Hron.

Sedelská hospoda je v úvodu sezóny takříkajíc v laufu, tentokrát to na své kůži poznali hráči N. Včelnice. Ti vůbec nedokázali čelit kanonýrské mašinérii tria Lukáš Mihula – Petr Kodada – Ondřej Hačka.

Roztrhtrenky – Počátky 6:2 (6:2)
, Zach 4, Kotil, Z. Beneš – Kopečný, Soukup.

Dalo by se říci, že za první poločas bylo hotovo, v něm si domácí Jan Zach otevřel střelnici a víceméně Počátky porazil sám, když dal 4 góly. Na hostech vůbec nebyla vidět úleva z toho, že proti Quizardu poprvé bodovali, ale spíše naopak. Hráli nervózně, dopouštěli se mnoha faulů (celkem 10), takže čelili třem penaltám. Z nich sice inkasovali pouze jednou, dvakrát se totiž netrefil domácí brankář Milan Daniel, ale to nic nezměnilo na jejich naprosto zasloužené porážce.

Kasalova pila – Sedelská hospoda 1:3 (1:0), Pavouk – Hačka 2, P. Kodada.

Dosavadní průběh C.K. ligy snad ještě nenabídl takhle kvalitní a dramatický zápas. V něm byla Kasalova pila blízko zisku nejméně bodu, ale nakonec nezískala žádný. Dlouho vedla 1:0, když vstřelila šťastný gól, jehož autorem byl Josef Pavouk. Lídr soutěže ovšem postupně přebíral otěže zápasu do svých údů. Převahu si vypracoval již na konci prvního poločasu, po změně stran ji zužitkoval v Hačkovo vyrovnání – 1:1. Střetnutí gradovalo v poslední minutě zápasu, kdy před brankou Sedelské hospody jindřichohradecký tým rozehrával přímý kop. Výhoda pilařů se ovšem otočila o 180 stupňů, jelikož mizernou rozehru vystihl Ondřej Hačka a vsítil vítěznou branku – 1:2. V té chvíli zbývalo do závěrečného hvizdu 40 vteřin…

Quizard J. Hradec – Lennyho Křídla 2:9 (0:5), B. Hromádka, J. Moták – Kuchař 4, M. Kamas, Kos 2, Císař.

Lennyho Křídla v prvním poločase plně ovládla hru, Quizard téměř nepustila z jeho obranné poloviny a v poklidném tempu se dostala do pětigólového náskoku. Po obrátce trochu polevila v koncentraci, dala soupeři prostor ke vstřelení dvou čestných gólů a rovněž ho ušetřila od dvojciferného přídělu.

Stings J. Hradec – Cuba`s 3:6 (1:4), Roštek, J. Rešl, J. Beneš – Pokorný, Všohájek 2, P. Smejkal, Kratochvíl.

Bojovné a místy až agresivně hrané střetnutí rozhodla přesnější koncovka Cuba`s. Pokud by se totiž hrálo na šance, tak by pravděpodobně utkání více slušela dělba bodů. O vítězství Dačic rozhodl pětiminutový úsek na konci první půle, kdy z vyrovnaného stavu 1:1 „Kubíci“ odskočili až na třígólový rozdíl – 1:4. Ve druhém poločase Jindřichohradečtí tlačili, dokázali se dostat až na dohled remíze – 3:4, ale vyrovnání nepřišlo. V závěru zoufalá Stings otevřela obranu a z rychlých výpadů dvakrát inkasovala.

Volfířov – Wolf 6:2 (2:0), Josef Novák 2, Popjak, Jindra, Cvrček, V. Kněžínek – V. Roubík, P. Vaněk.

Vzhledem k tomu, že proti sobě nastoupila mužstva, která se řadí mezi favority celé soutěže, tak se očekával kvalitní futsal. K vidění opravdu byla řada pěkných kombinací i individuálních akcí. Avšak Wolf, který obhajuje titul okresního přeborníka, znovu prokázal, že v úvodu tohoto ročníku C.K. ligy není v úplné pohodě. Povětšinou se jen bránil, iniciativu přenechal soupeři a za to byl zaslouženě potrestán porážkou.

Inter – Kasalova pila 1:6 (1:3), Bureš – Maršák 3, Baláž 2, Landkammer.
Kasalova pila vyhrála bez větší námahy, Inter ji vůbec nedonutil k tomu, aby předvedla veškerý svůj um. Bez agresivity a v pochodovém tempu favorit došel k jistému vítězství, hodně mu k němu pomohl hattrick Maršáka.

Cuba`s – Příbraz 2:2 (2:0), Kratochvíl, Vychytil – T. Maxa 2.
Utkání mělo dva rozdílné poločasy. V první patnáctiminutovce si Cuba`s vypracovali tlak, který vyčíslili dvěma brankami, přičemž to bylo hubené vyjádření jejich převahy. Po přestávce to vypadalo jako by jedna strana hřiště byla z kopce a Příbraz má silný nedělní vítr v zádech, protože najednou hra měla úplně odlišný charakter. Rozmetadlo si vypracovalo tlak, který dokázalo přetavit v zasloužené vyrovnání. Dvěma góly se pod konečnou plichtu podepsal Maxa.

Wolf – Inter 7:0 (4:0), Procházka 3, P. Vaněk 2, V. Roubík, Markes.
K. Řečice se s přehledem zhostila role favorita. Předvedla spoustu pěkných útočných akcí, na jejichž koncích se buď radovala ze vstřeleného gólu, nebo na sebe parádními zákroky poutal pozornost brankář Interu Jiří Heřmánek.

Příbraz – Volfířov 4:8 (3:5), Fiedler, Z. Mládek, Smetana, D. Melzoch – Jindra 3, Popjak 2, Jahoda, Cvrček, Jelínek.

Hráčům volfířovské akciovky se náramně povedl vstup do utkání, když po čtyřech minutách vedli 4:0! Další vývoj zápasu byl úvodem hodně ovlivněn – Příbraz se marně snažila vrátit do duelu, ambiciózní nováček ovšem žádnou dramatizaci nedovolil.