Futsalisté zahájili v Nové Bystřici v pořadí už sedmý ročník okresní C. K. ligy.

První kolo přineslo hodně vyrovnaných zápasů, přičemž nechyběly ani překvapivé výsledky. Určitě se nečekalo, že Kasalova pila, čerstvě posílená o Martina Baláže, porazí domácí Lennyho Křídla. Dřevaři se i díky výhře nad úřadujícím držitelem „Trofeje České Kanady“ dostali na vedoucí příčku tabulky.

Plným bodovým ziskem se mohou chlubit ještě Roztrhtrenky, které jsou druhé, a rovněž Volfířov s Exkalibarem, ale tyto dva celky zatím hrály pouze jednou.

Cuba`s – Sedelská hospoda 1:5 (1:4), Kratochvíl – L. Mihula 3, Hron, P. Kodada.

V minulé sezóně nastřílel Jiří Kratochvíl celkem 50 branek a díky tomu se stal nejlepším kanonýrem soutěže. Nový mistrovský ročník začal symbolicky jeho trefou, kterou dostal svůj tým do vedení 1:0. To ovšem bylo ze strany Cuba`s vše, protože poté už přesně mířili jen hráči ze Sedla, přičemž hlavní podíl na jejich jisté výhře měl autor hattricku Lukáš Mihula.

Stings J. Hradec – Roztrhtrenky 2:3 (1:1), M. Šenkýř 2 – J. Feytl 2, M. Feytl.

Velmi vyrovnané utkání, které se po změně stran značně přiostřilo, rozhodl gól Jiřího Feytla v předposlední minutě. Úspěšný střelec tak druhou brankou oslavil své čtyřiadvacáté narozeniny.

Inter – Cuba`s 2:5 (2:2), Bureš 2 – Peschel 2, M. Novák, Bartušek, Dvořák.

Pouze pětice hráčů Interu v poli dokázala držet krok po celý první poločas. Na začátku druhého dějství přišly rychlé trefy dačických Cuba`s, na které již společenství Plavska a Lásenice odpověď nemělo. Od vyšší prohry Inter uchránil spolehlivě chytající Jiří Heřmánek.

Sedelská hospoda – Stings J. Hradec 4:4 (4:2), Kandl, Hron, P. Kodada, Adamovský – M. Šenkýř 2, T. Šenkýř, J. Rešl.

Mnohem aktivnější bylo v první půli jindřichohradecké mužstvo, ale v zakončení si lépe počínali futsalisté z hospody. Stings hrála rychle, donutila Sedlo k sedmi faulům, ovšem ze dvou penalt proměnil Marek Šenkýř pouze jednu. Ve druhém poločase se hra zjemnila, „Žihadla“ k pohybu přidala i klid v zakončení, což jim pomohlo k vyrovnání a zasloužené dělbě bodů.

Volfířov – Inter 5:3 (3:0), Krtek, Miroslav Mikšíček 2, J. Novák – Bureš 2, Melichar.

Volfířovská akciovka v tomto zápase předvedla herní projev ve dvou rychlostních stupních. Nejprve v první půli zabrala naplno a v pohodě ji vyhrála 3:0. Do druhého dějství vstoupila s nižšími obrátkami a brzy už vedla jenom o gól – 3:2. Musela tedy znovu zařadit vyšší rychlost, aby zápas v klidu dotáhla do vítězného konce.

Roztrhtrenky – Příbraz 5:1 (2:1), J. Zach, Z. Beneš, Bobál, Kotil, Jiří Havel – V. Mládek.

V ranním utkání proti Stings si Jiří Havel odpykával zápasový distanc, možná proto měl v poledne takový herní apetit, že hned v 8. vteřině otevřel skóre – 1:0. Jeho gól udal směr celému zápasu, v němž se Příbraz marně snažila o zvrat. Ve druhé půli otevřela hru a Roztrhtrenky ji za to trestaly.

Počátky – Exkalibar 3:7 (1:3), Holý 2, Plášil – Mareš 3, T. Pivko 2, Kučera, Fryš.

Počátky se prezentovaly naivním futsalem, když hodně útočily, ale vůbec si nehlídaly zadní vrátka. Mladíci Exkalibaru měli často volnou cestu až k počátecké brance a z rychlých protiútoků nemilosrdně trestali chyby soupeře. Ve vítězném týmu na sebe výrazně upozornila dvojice Tomáš Mareš – Tibor Pivko, která dohromady stála za pěti góly N. Včelnice.

Příbraz – Quizard J. Hradec 4:3 (3:1), T. Maxa 2, M. Melzoch, D. Melzoch – Uxa, D. Vaněk, B. Hromádka.

Zápas, který neměl favorita, přinesl bojovnost, přelévání útočných ataků ze strany na stranu, ale hře často zcela chyběla myšlenka. Větší štěstí při zakončení měla Příbraz, jež v polovině druhé části vedla již 4:1. Quizard ovšem duel ještě zdramatizoval, když snížil na rozdíl gólu – 4:3. Od remízy, která by tomuto střetnutí slušela více, ochránila Rozmetadlo v poslední minutě tyčka branky, jíž hájí David Kočí.

Wolf – Lennyho Křídla 1:4 (1:2), Michal ml. – Kuchař, Císař 2.

Los prvního kola svedl k souboji úřadujícího obhájce titulu okresního přeborníka proti držiteli „Trofeje České Kanady“, kterou v minulé sezóně získala Křídla za prvenství v základní části C.K. ligy. Duel vůbec nenaplnil očekávání, namísto pohledných kombinací šlo spíše jenom o oboustranný boj. Hlavní rozdíl mezi oběma týmy byl v tom, že N. Bystřice měla v sestavě dvojici Luděk Kuchař – Václav Císař, kterou K. Řečice nedokázala bránit jinak než za cenu faulů.

Kasalova pila – Počátky 6:1 (2:1), Slanina 2, Henze, Lovětínský, Maršák, Baláž – Šipkovský.

Počátky si před zahájením soutěže přály, aby se jim vyhnul špatný začátek C.K. ligy. Prosba vyslyšena nebyla, protože po dvou porážkách klesly až na úplné dno tabulky. Proti Kasalově pile inkasovaly poprvé již ve 30. vteřině, spoustu dalších gólů dostaly po neuvěřitelných individuálních chybách. Dřevaři se ani nemuseli příliš snažit, přesto soupeři nastříleli půltucet branek.

Quizard J. Hradec – Wolf 4:7 (2:4), Novotný 3, M. Hromádka – Kovář, P. Vaněk, Pozníček 2, V. Roubík.

Wolf si chtěl spravit chuť po porážce od Lennyho Křídel a proto do duelu s Quizardem doslova vtrhl, na konci první minuty vedl již 2:0. Jindřichohradečtí ovšem zápas nezabalili a snažili se favorita trápit až do posledních minut, svým výkonem přispěli k možná nejpohlednějšímu duelu úvodního hracího dne.

Lennyho Křídla – Kasalova pila 4:5 (2:2), Kos 2, Kuchař, D. Frühauf – Víteček, Henze, Lovětínský, Slanina, Maršák.

Kasalova pila před týdnem v Poháru ČMFS inkasovala od Křídel sedm branek, proto se dal očekávat podobný průběh. Jenže každý zápas je jiný, což se naprosto potvrdilo. Pilaři favorita celý zápas tlačili, dostali se do náporu a zaslouženě byli úspěšní i v koncovce. Kasalova pila se dočkala nečekaného vítězství a do dalšího průběhu C.K. ligy vstoupí v pozici lídra.