Vleky jsou sice zastaveny, ale zájemce mohou na vrchol sjezdovky vytáhnout skútry či rolba. Samozřejmostí je dodržování přísných hygienických opatření. Sněhu je i přes výrazné oteplení stále dost.

„Sjezdovka je ve skvělé formě a ani současné teplé počasí ji nemůže ohrozit. Máme a budeme mít dostatek sněhu určitě ještě pár týdnů. Vleky sice stojí, ale skútry a rolba jsou v plném nasazení. Příští týden budou jarní prázdniny na Jindřichohradecku, což je jistě vhodná příležitost pro školáky a jejich rodiče protáhnout tělo na čerstvém vzduchu u nás na kopci. Z Hradce to není ani hodinka cesty,“ vybízí zájemce na lyže či snowboard provozovatel areálu Vladimír Cháb.

Lyžaři se však musí předem telefonicky registrovat (602 334 415), jinak nebudou na sjezdovku vpuštěni. Sjezdovka je ve všední den v provozu od 14 do 19 hodin, o víkendu i dopoledne od 9 do 12 hodin.

„V případě dostatečného zájmu jsme připraveni zajistit dopolední provoz i ve všední dny,“ podotkl Vladimír Cháb, který areál začal společně s Michalem Hánou provozovat v roce 2019, kdy na Čeřínku obnovili činnost po dvouleté pauze.

Vlekaři se kvůli pandemii koronaviru a z toho plynoucím opatřením ocitli v nezáviděníhodné situaci. Vláda několikrát slíbila spuštění vleků, ale k tomu zatím kvůli zhoršující se situaci v zemi nedošlo. Na Čeřínku nejprve chtěli i přes vládní nařízení vlek počátkem roku spustit, ale nakonec od toho upustili a lyžaře začali na vrchol kopce dopravovat skútry a rolbou. Tím aspoň vydělají nějaké peníze na nejnutnější platby, plnohodnotný provoz jim to však v žádném případě nahradit nemůže.