Tradiční anketa, kterou jindřichohradecká ČUS každoročně připravuje, bude vyhodnocena ve čtyřech kategoriích: jednotlivci do 18 let (10 oceněných), jednotlivci dospělí (5), kolektivy mládeže do 18 let (3) a kolektivy dospělých (3).

Představitelé klubů, spolků, tělovýchovných jednot a sportovních svazů už nahlásili nominace a o pořadí ankety v jednotlivých kategoriích bude nyní rozhodovat tým odborníků, který výkonný výbor okresního sdružení ČUS ve svém statutu schválil už v září loňského roku.

Karatisté jindřichohradečtí klubu OGRD Vít Masař (vlevo) a Ondřej Uxa jsou v anketě mezi nominovanými sportovci do 18 let. Na snímku s trenérem Jaroslavem Valentou.
V nominaci o nejlepší mladé Sportovce roku 2021 figuruje 23 jmen

Výsledky ankety Sportovce roku 2021 pro oblast Jindřichohradecka, Třeboňska a Dačicka budou zveřejněny na slavnostním vyhlášení, které se uskuteční 3. března v Jindřichově Hradci. Předávat se budou i zvláštní ceny za dlouholetou a úspěšnou činnost v oblasti sportu a tělovýchovy.

Připomeňme, že v hlavní kategorii dospělých jednotlivců získal za rok 2020 korunu krále triatlonista TCV J. Hradec František Linduška, který tentokrát v nominaci chybí, takže prvenství v anketě neobhajuje. Ostatní kategorie jsou vyhlášeny bez uvedení pořadí.

Předkládáme nominace dospělých jednotlivců. V této kategorii bylo navrženo 14 sportovců.

Jednotlivci – dospělí

Jana Benešová (Klub biatlonu Staré Město pod Landštejnem), orientační biatlon:

1. místo - mistrovství světa ve sprintu v kategorii W21, 3. místo - mistrovství světa ve štafetách W21, 4. místo - mistrovství světa na klasické trati W21, 8. místo – Český pohár ve sprintu a ve skupinovém startu.

Štěpán Borovka (GBA Fio Banka J. Hradec), basketbal:

Stabilní hráč kádru mužů na pozici rozehrávače v nejvyšší soutěži KNBL, odchovanec klubu.

Anežka Čurdová (Taekwon-do Třeboň), taekwon-do ITF:

1. místo - mistrovství Evropy v týmovém boji, 2. místo - mistrovství Evropy - technické sestavy, 3. místo - mistrovství Evropy jednotlivců do 67 kg, mistrovství ČR technické sestavy II. Dan.

Romana Illeová Romana (TJ Jiskra Třeboň), veslování:

1. místo - mistrovství ČR ve sprintu - skif žen lehké váhy, 2. místo - mistrovství ČR ve sprintu – čtyřka bez kormidelnice žen, mistrovství ČR na trenažéru - ženy lehké váhy, akademické Mistrovství ČR na trenažéru - ženy lehké váhy, 3. místo - mistrovství ČR na standardní trati - skif žen lehké váhy.

Filip Janák (SK Suchdol nad Lužnicí), hokejbal:

Brankařská opora seniorského týmu mužů v I. lize.

Jonáš Kešnar (PK J. Hradec), plavání a paraplavání:

5. místo - Paralympiáda v Tokiu - 200 m polohový závod, 8. místo - mistrovství Evropy - 200 m polohový závod a 100 m znak, 1. místo - mistrovství ČR - 100 a 400 m VZ, 200 m PZ a 100 m motýlek, 2. místo - mistrovství ČR – 100 m znak a 100 m prsa.

Filip Korbel (TJ Sokol Studená), stolní tenis:

1. místo - krajský přebor jednotlivců ve dvouhře a ve čtyřhře, nejlepší hráč II. ligy sk. A s úspěšností 90 procent.

Eliška Máchová (Taekwon-do Třeboň), taekwon-do ITF:

2. místo - mistrovství Evropy - technické sestavy II. Dan, mistrovství Evropy – týmové technické sestavy.

Nikola Musilová (TCV J. Hradec), triatlon:

1. místo - Český pohár – supersprint ve Zlíně, 3. místo - Český pohár – supertsprint v K. Varech, celkové pořadí Českého poháru.

Veronika Novotná (Klub biatlonu Staré Město pod Landštejnem), biatlon:

1. místo - mistrovství ČR ve vytrvalostním závodě – letní biatlon juniorek, vítězka republikového žebříčku v letním biatlonu juniorek, 2. místo - mistrovství Slovenska, vě stříbrné medaile – letní biatlon, 3. místo - mistrovství ČR vytrvalostní závod – zimní biatlon, mistrovství ČR na kolečkových lyží ve sprintu a ve stíhačce.

Veronika Rožboudová (Taekwon-do Třeboň), taekwon-do ITF:

1. místo - mistrovství Evropy – speciální přerážecí techniky, mistrovství ČR – boj do 57 kg a sebeobrana, 2. místo - mistrovství Evropy – boj do 57kg a technické sestavy I. Dan, mistrovství ČR - technické sestavy I. – III. Dan, 3. místo - mistrovství ČR – speciální techniky.

Pavla Schorná (Klub biatlonu Staré Město pod Landštejnem), biatlon:

1. místo - mistrovství ČR ve sprintu a vytrvalostním závodě žen, mistrovství Slovenska – trojnásobná vítězka kategorie žen, mistrovství ČR ve vytrvalostním závodě – zimní biatlon, vítěza republikového žebříčku.

Torin Dorn (GBA Fio banka J. Hradec), basketbal:

Nejlepší střelec nejvyšší soutěž KNBL, průměr 23 bodů na zápas.

Filip Votava (FK J. Hradec 1910), fotbal:

Jedna z hlavních opor, kapitán divizního týmu.