Lázeňský tým představil čtyři staronové tváře z doby, kdy Jiskra působila v nejvyšší soutěži. Na palubovce se tak převedli v roli ostřílených harcovníků hrající kouč David Čapek, vyhlášený střelec Zdeněk Kubík, pivot Jan Vitha a brankář Jakub Jareš. A ráz střetnutí dokreslila skvělá kulisa čítající 500 diváků!

Úvod patřil hostům, kteří po deseti minutách vedli 5:1, ale Jihočeši se nevzdávali, dotáhli stav na 7:7 a po první půli prohrávali o jediný gól.

Po změně stran už se ani jednomu z týmů nepodařilo ve skóre odskočit. Nové Veselí sice na začátku 58. minuty vstřelilo gól na 22:21, ale Jiří Kostelecký půl minuty před koncem zachoval pevné nervy a proměnil sedmimetrový hod, který stanovil zaslouženou dělbu bodů.

„První ligový zápas jsme odehráli před skvěle zaplněnou sportovní halou. Utekl nám úvod a museli jsme dotahovat. Bojovnost z naší strany byla veliká, v závěru jsme se dostali i do pozice, kdy jsme mohli zápas zlomit na naší stranu, ale bohužel jsme nevyužili šance. Byl to duel brankářů. Nakonec jsme rádi za jeden bod a ještě jednou děkujeme za úžasnou podporu z tribun,“ píše se na facebookovém profilu třeboňského klubu.

Jiskra Třeboň – Sokol Nové Veselí B 22:22 (8:9)
Branky: Kubík 7, J. Neužil 4, Čapek 3, Kostelecký 3/3, Vitha 1, Bürger 2, M. Brchaň 1, Dobeš 1 – Hajčman 10/2, Parolly 3, Bartůněk 3, Pazour 2, Rubáč 2, Kršek 2. Sedmimetrové hody: 1/3:3/3. Vyloučení: 1:3. ŽK: 0:2. Rozhodčí: Artl, Navrátil. Diváci: 503.