Kelta dvakrát vyhrála a šplhá vzhůru

Nová Bystřice, České Budějovice – Mužstvo FC Kelta Sedlo již má za sebou první polovinu základní části divize B futsalu FIFA.

18.12.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Ota Bartovský

V 6. a 7. kole plně bodovalo, když doma porazilo MS Písek a poté zvítězilo i na hřišti českobudějovické Viktorie.

V tabulce, kam chybí započítat dvě dohrávky, se Kelta vyhoupla už na čtvrté místo.

V sobotu se sedelské mužstvo představí v 15. ročníku Střepina Cupu v Pelhřimově, kde se v základní skupině střetne s domácími týmy Kopáči a GT i jihlavským Antabusem, a pak už si bude užívat sváteční přestávku.

Do odvetné části vstoupí futsalisté Sedla v pátek 8. ledna, kdy v novobystřické hale přivítají Absolut České Budějovice (20.30).

Kelta Sedlo – Marná snaha Písek 9:4 (5:4) – Před utkáním sousedů z tabulky ztrácela šestá Kelta Sedlo na pátý Písek tři body, hrálo se tedy takříkajíc o bodů šest. Důležitost zápasu přilákala do hlediště sportovní haly v Nové Bystřici solidní diváckou návštěvu, která v prvním poločase sledovala sedelský tlak. Ten byl místy drtivý a domácí tým jej dokázal i gólově zhodnotit, jenže zároveň nadělal spoustu chyb v rozehrávce, takže se hosté stále drželi na dohled a na konci prvního poločasu prohrávali o pouhý jediný gól. Keltu zlobil především autor hattricku Karel Kukla.

Po změně stran Sedlo dokázalo tohoto střelce eliminovat, když se soustředilo na to, aby zbytečně neztrácelo míče a také mimořádně zlepšilo obrannou hru. Gólman Lukáš Rešl již neinkasoval, přičemž jeho spoluhráči postupně navyšovali náskok. Domácí celek se nakonec dočkal vcelku pohodové výhry, která mohla být klidně ještě výraznější.
„Dali jsme docela dost gólů, ale přesto jsme se potýkali se špatnou koncovkou. Jen díky ní Písek neodjel s dvojcifernou nadílkou,“ neodpustil si kritiku šéf Kelty David Fiedler.

Sestava a branky: Rešl – Kuchař 1, Michal 1, Chuda, T. Maxa 1, Z. Mládek 2, P. Kodada, Jiří Havel 3, L. Mihula 1.

Viktoria Č. Budějovice – Kelta Sedlo 6:7 (3:4) – V chladném prostředí haly ve Čtyřech Dvorech měla mužstva rychlý nástup. Hned v úvodu se Sedlo ujalo vedení 1:0, vzápětí ovšem prohrávalo 1:2. Podruhé hosté pustili domácí Viktorii do vedení v polovině prvního poločasu, kdy poslední tým tabulky upravil na 3:2. Keltě se však stav podařilo ještě před obrátkou znovu otočit na svoji stranu. Ve druhé půli hosté zvýšili až na 7:4, přičemž toto vedení platilo ještě tři minuty před koncem. V závěru českobudějovický celek snížil až na rozdíl jediného gólu a donutil Keltu, aby se musela bát o vítězství až do posledních vteřin.

„Sedlo vyhrálo zaslouženě, ale znovu nadělalo mnoho zbytečných chyb. Kvůli nim se potom trápilo až do závěrečného hvizdu,“ komentoval výkon Kelty prezident jindřichohradeckého okresního futsalu FIFA Jiří Nikodým.

Sestava a branky: Rešl – Fiedler, Kandl, Michal 2, Jiří Havel 2, Z. Mládek 1, T. Maxa 2.

18.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
Taneční. Ilustrační foto.

V pondělí můžete tančit nebo vyrazit do divadla

Jindřichohradečtí basketbalisté prohráli na palubovce Ústí nad Labem 72:88.
7

OBRAZEM: Hradečtí basketbalisté neuspěli ani na čtvrtý pokus

Volby ovlivnilo zklamání z politiky tradičních stran

Jižní Čechy - Komentář politologa Lubomíra Pány.

Muž si ustlal u kolejí, měl velké štěstí

Jindřichův Hradec - Alkohol zřejmě sehrál velkou roli v sobotu večer, když muž usnul u kolejí a zřejmě ho zachytil vlak. Vyvázl se zraněním hlavy.

U Semic se stala nehoda. Řidič a dva malí synové jsou vážně zraněni

Písek - V neděli před 14. hodinou se stala na silnici I/20 na trase Písek - ČB nedaleko Semic vážná dopravní nehoda. Čelně se střetla dvě osobní auta - Škoda Octavia a Škoda Felicie. Během nehody došlo ke třem vážným a jednomu lehkému zranění. Na místě zasahoval vrtulník.

OBRAZEM: Města vítala nové občánky

Třeboň - V lázeňském městě se konalo slavnostní vítání nově narozených dětí.