Tým od Jordánu obsadil v právě skončené sezoně II. ligy výborné páté místo, takže byl jasným favoritem duelu, který se konal ve sportovní hale v Nové Bystřici.

Opět se ovšem ukázalo, jak jsou pohárová utkání ošidná. Domácí Sedlo sice k zápasu nastoupilo pouze se šesti hráči v poli, ale nebylo svázáno velkou zodpovědností, protože nemělo co ztratit. Naopak Tábor přijel s kompletními dvěma čtveřicemi a od začátku chtěl předvádět profesorskou hru.

S tou si však na bojovníky Kelty přijít nemohl. Ti totiž byli na favorita řádně nažhavení a chtěli dokázat, že ani v divizi se nehraje špatný futsal. Před zhruba padesátkou diváků se jim to podařilo snad víc než stoprocentně, když K-Pedros vyprovodili z pohárové soutěže vysokým vítězstvím 9:4.

Kelta Sedlo – K-Pedros Tábor 9:4 (4:1) – Sedlo mělo skvělý nástup, když v 15. minutě vedlo už 4:0. Bezkrevným hostům se podařilo poprvé skórovat až těsně před přestávkou. Po změně stran se očekával táborský nápor, ten sice přišel, ale měl jen krátké trvání. Favorit sice dvakrát snížil (2:4 a 3:5), avšak domácí futsalisté vždy rychle zakontrovali a bez problémů dovedli zápas k zaslouženému vítězství.

Sestava a branky Sedla: P. Drábik – Kovanda, Kandl 1, Kuchař 1, Havel 3, L. Mihula 3, Chuda 1.

„V semifinále bychom měli hrát znovu doma a naším soupeřem bude budějovický Gong, který vyhrál ve Strakonicích 9:5. Pravděpodobným termínem zápasu se jeví pátek 15. května od 20.30 hodin opět v Nové Bystřici,“ uvedl šéf Kelty David Fiedler.