V prvním střetnutí Sedlo proti soupeři z Táborska na jeho palubovce uhrálo nadějnou remízu 3:3 a v odvetě doma svého soka doslova smetlo v poměru 10:3. Jenže…

Z postupu do semifinále se ovšem radovat nemůže, protože se v zápase dopustila velkého prohřešku proti soutěžním řádům, když za ni nastoupil hráč s cizí registrací. Na tento podfuk se přišlo a nemohlo proto následovat nic jiného než kontumace a sedelské vyřazení.


V poločase čtvrtfinálové odvety totiž došlo ke konfrontaci domácích hráčů podle registrací, jelikož se hostům nelíbilo, že v zápise je na straně Kelty uveden Leoš Nácar a nikoliv Tomáš Kamas. Na utkání byl osobně přítomný i předseda Krajské komise futsalu FIFA a šéf sportovně technické komise Štefan Hrabčák, který na žádost Čekanic provedl kontrolu, a ta potvrdila oprávněnost protestu.


Zápas se sice dohrál, ale už v průběhu druhé půle bylo jasno, že konečný verdikt o výsledku přijde od zeleného stolu a pro Sedlo nebude nijak lichotivý.
Černé očekávání se naplnilo. Z jednání STK a disciplinárky vzešly pro Keltu tyto tresty: kontumační prohra 0:5, pokuta 500 korun, zákaz vstupu na lavičku pro vedoucího mužstva Štefana Kamase na 4 zápasy a nepodmíněné zastavení činnosti pro kapitána Jana Kandla taktéž na 4 utkání. Tomáš Kamas vyvázl bez trestu.


„Mohlo to asi dopadnout ještě hůře. Je to průšvih, takovou blbostí přijít o téměř jistou medaili. Nyní nám nezbývá nic jiného než se soustředit na Český pohár. V něm začínáme proti silnému Větřní, které hraje nejvyšší soutěž sálové kopané. Budeme ho tedy muset naučit hrát pořádně futsal,“ poznamenal šéf Kelty David Fiedler.


Proti Bombarďákům Větřní nastoupí Sedlo v pondělí 28. března v Třeboni (17.30).

Autor: Roman Pišný