Basketbalisté BK J. Hradec zahajují prvoligovou sezonu v Pardubicích a Prostějově.

„Chtěli bychom bojovat o čelo tabulky. Máme hodně silný tým a tvrdit něco jiného by bylo alibistické,“ má jasno Kočvara.

Kvalitu kádru určitě navýšil letní příchod střelce Vojtěcha Synáčka z Chomutova, kmenovým hráčem je čerstvě i Vladimír Sismilich, na jehož přestupu J. Hradec „vydělal“ zásluhou vyloučení BC Brno z nejvyšší Mattoni NBL. Soupisku rozšířili i talentovaní mladíci Jan Rotrekl (BBK Brno), Martin Princ (Humpolec) a Marek Moudrý (Kyjov).

Pro letošní sezonu tak BK počítá pouze se dvěma pendly, děčínským Jiřím Holandou a Tomášem Šustkem z Liberce.

Basketbalisty čeká o víkendu ostrý start na palubovkách rezervních týmů MNBL v Pardubicích a Prostějově.

„Pardubice budou zřejmě tradičně těžit ze své mládežnické základny a vzhledem k tomu, že ještě nezačala nejvyšší soutěž, budou mít k dispozici asi i všechny pendly z áčka. Prostějov je pro nás zatím tak trochu neznámá, ale předpokládám, že to bude podobné,“ míní trenér.

Podle jeho slov disponuje jindřichohradecký celek zkušenější sestavou než oba jeho víkendoví soupeři, z čehož by měl těžit.

„Kromě Šustka jedeme kompletní, včetně Holandy, takže bych rád využil všechny hráče. Rychlou hrou a častým střídáním chceme soupeře v obranné fázi dostávat pod tlak, z něhož pramení chyby. Musíme jim vnutit naší hru,“ spřádá taktické záměry.

„Byl bych spokojený s jedním vítězstvím, což je ale zároveň i naše povinnost,“ uzavírá odhodlaně Aleš Kočvara.

Pokud se mu ze zástupu silných individualit podaří poskládat a vybudovat i dobrý kolektiv, má vyhráno.

Pod domácími koši se BK J. Hradec představí hned za týden. V sobotu se střetne s Benešovem (18), v neděli pak hostí Sokol Vyšehrad (10).