Už ve středu je čeká v 15. kole Kooperativa NBL utkání na palubovce Kolína (17:45).

Přestože řada příznivců po mizerných výsledcích, které ještě mezi svátky umocnila porážka 63:87 s předposledním Brnem, volá po změně na trenérském postu, tato otázka není podle vedení Basket Fio banky aktuální. „Stanovisko klubu je neměnné. Karel Forejt má jako hlavní trenér neotřesitelnou pozici a nadále bude u týmu pokračovat,“ zdůraznil tiskový mluvčí hradeckého klubu Jan Šebek.

Kádr však s koncem roku opustil americký křídelník Joshua Robinson, který přitom na jih Čech přišel teprve nedávno. „Je to mladý hráč, ale bohužel nezapadl do kabiny a nedokázal plnit všechny povinnosti, které se od profesionálního sportovce čekají,“ uvedl Jan Šebek.

Vítanou posilou by naopak měl být zkušený srbský pivot Ratko Petrič (31 let, 213 cm), který přišel těsně před Vánoci a nastoupil už ve zmiňovaném duelu s Brnem.

Dobrou zprávou je i návrat rozehrávače Theodora Dlugoše z marodky do plného tréninkového procesu. Pokud vše půjde podle plánu, nastoupit by mohl už v sobotu 6. Ledna, kdy Hradec ve své hale přivítá Ústí nad Labem.

Dlouhodobě zraněný tak zůstává už jen křídelník Jiří Šoula. Prognózy ohledně zranění kotníku nejsou tak černé, jak se předpokládalo, a pokud bude rekonvalescence probíhat bez komplikací, mohl by Šoula na palubovku vyběhnout ještě v tomto ročníku nejvyšší soutěže.

Je však jasné, že klub musel přehodnotit předsezonní cíle ohledně postupu do play off a bude se muset soustředit na boj o udržení. „Naše ambice jsou samozřejmě nyní úplně jiné. Věříme však, že tým má nadále velký potenciál. V kabině panuje i přes nepříznivý vývoj sezony výborná atmosféra a všichni věří, že černou sérii co nejdříve zlomíme,“ doplnil mluvčí Basket Fio banky Jan Šebek.