Jak jste vstoupili do zápasu?
Myslím si, že jsme začali dobře. Dařilo se nám předvádět soustředěnou obranu, kdy všichni hráči ze základní pětky velice dobře dodržovali taktickou přípravu. Celá první čtvrtina se vůbec nesla v duchu kvalitní obranné práce, a navíc jsme byli konkurenceschopní také v útoku, kdy výsledkem bylo v uvozovkách jen tříbodové vedení hostující Ostravy.

Začátek druhé čtvrtiny vám pak vyšel parádně. Dokonce jste se dostali do vedení 25:20…
…to ano. Ale bohužel pro nás jsme pak nevyřešili správně několik situací a dovolili soupeři dát pár košů z jeho protiútoků, kterým předcházela vždy ztráta míče. Naše vlastní chyby Ostravu posadily do sedla.

V poločase jste tím pádem prohrávali o třináct bodů.
Celé utkání nás vůbec trápil obranný doskok, tam jsme byli špatní. To byla příčina dalších košů soupeře. Mnohdy navíc jeho útok trval i jednu minutu, kdy jsme nebyli schopni doskočit míče a to nás sráželo psychicky. Byla jen otázka času, kdy přijdeme o úspěšnost v útoku, což se stalo ve druhé polovině druhé čtvrtiny. A místo vedení na jejím začátku jsme v poločase najednou prohrávali zmíněným rozdílem.

Třemi trojkami v řadě zásluhou Pavlíka s Vachem jste ale dokázali vzdorovat.
To je pravda. Pak ještě i ve čtvrté čtvrtině jsme ztrátu dokázali stáhnout na minus deset a nadechli se k náporu, ale bohužel přišly opět naše ztráty míče nebo špatně vyřešené situace v obraně a Ostrava si už výhru pohlídala.

Našel byste v utkání pozitiva?
Troufám si říct, že v nějakých pasážích utkání jsme kvalitně bránili. Potěšily také výkony mladých hráčů, kdy jsme zapojili celou lavičku. Zvláště Vach a Aušprunk hráli dobře. Vzhledem k absenci Briana Traceyho si myslím, že jsme úplně špatný zápas neodehráli.

Zmínil jste Aušprunka. Ten se hned v první čtvrtině blýskl čtyřmi body. Překvapilo vás to?
Ani ne. Karel odehrál už v přípravě dobré zápasy. V něm to prostě je a má před sebou velice dobrou budoucnost. Musí však na sobě tvrdě makat, na každém tréninku a každém zápase. To platí ale i pro ostatní mladíky, nikdo nedostane nic zadarmo.

Vedle obranných doskoků, které jste už zmínil, kde byly další příčiny porážky?
Nedařilo se příliš druhému Američanovi Rollsovi a ani jednomu z nejzkušenějších hráčů Pavlu Novákovi. A výpadek klíčových hráčů se jen těžko nahrazuje. Od Pavla čekáme trochu více, u Rollse bylo na můj vkus až příliš ztrát. Hráči však moje výtky vědí a jsem přesvědčen, že příště to od nich bude lepší. Mladým se sice dařilo, ale základ výkonu by měli tvořit zkušení hráči.

Jak jste byl spokojený se třetím cizincem Smallwoodem?
Marcus se mi líbil. Plnil to, co jsme od něj čekali. Měl doskoky a sbíral body. Po utkání však z rodinných důvodů musel odjet a zřejmě u nás pokračovat nebude.

Brian Tracey pak nenastoupil kvůli zranění?
Ano, ale nezlobte se, nechtěl bych se v tom příliš pitvat. Soupeři by toho mohli zneužít. Věříme, že brzy začne s tréninkem a mohl by být připraven na další domácí utkání s Kolínem.

Před tím vás však čeká ještě ve středu utkání v Pardubicích. S čím tam pojedete?
Řekl bych, že v Pardubicích můžeme jenom získat. Tamní tým je velice těžký soupeř, navíc na jeho domácí  palubovce. Budeme se snažit, abychom oproti Ostravě do naší hry přidali ještě více dobrých pasáží v obraně. Rovněž zapojíme opět naše mladíky, protože, jak je vidět, bez nich hrát nemůžeme. Věřím, že jak budou zápas od zápasu díky odehrané minutáži získávat zkušenosti, tak i jejich výkony půjdou nahoru. V Pardubicích chceme předvést výkon, za který se nebudeme stydět. Myslím, že i naši příznivci po utkání s Ostravou ocenili, že jsme v zápase měli dobré momenty.

Do zítřejšího utkání v Pardubicích jaký máte program?
V tom systému sobota – středa příliš zvolnit nelze. Kluci měli v neděli volno, ale jen někteří. Půl kádru totiž jezdí hostovat do první ligy. V pondělí jsme pak už zahájili přípravu na Pardubice. Dívali jsme na video a po tréninku, na ty hráče co hráli v neděli, čekala ještě regenerace. Dnes máme dva tréninky.