Kreisinger našel hned dva přemožitele

České Budějovice – Rekordních 1800 běžců všech věkových kategorií se postavilo v sobotu na startovní čáru běžeckého seriálu RunTour. O všechny tři závody byl velký zájem.

10.4.2017

Kateřina Neumannová si účast na RunTour nemohla nechat uniknoutFoto: Deník / Sýbek Jaroslav

Běhu se zúčastnily známé osobnosti jako Kateřina Neumannová, Jan Kreisinger nebo Lucie Sekanová, na druhou stranu zde byli i běžci, kteří se zúčastnili vůbec poprvé. Jako například volejbalista českobudějovické Lokomotivy Václav Šmíd. „Volejbalu se už věnuji méně. Hýbat se však chci stále a běhání mě naplňuje. RunTour je mi sympatický a tak jsem si ho přišel vyzkoušet,“ svěřil se Šmíd před startem závodu na deset kilometrů.

Závod si Šmíd užil a domů se vracel spokojený. „Čas mohl být možná lepší, byl to ale hezký závod,“ říká muž, který hlavní závod dokončil mezi osmi sty startujícími na 184. místě.

Tradičním účastníkem českobudějovického závodu je také bývalá reprezentantka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová. „Závody kdekoliv na jihu Čech pro mě mají vždy neopakovatelnou atmosféru. Na Šumavě nyní trávím víkend a v Budějovicích jsem tedy za chviličku,“ říká slavná lyžařka.

Kromě toho, že odstartovala desetikilometrový závod a rozdávala autogramy, zaběhla si také kratší závod na pět kilometrů. V kategorii žen skončila třetí se ztrátou 2 minut a 49 vteřin na vítěznou Hanu Randákovou ze Slavie Praha.

„Pro mě to byl takový prudký start do sezony, protože nemám ještě skoro nic naběháno, a když mám číslo na zádech, vždycky mě to strhne. Původně jsem se přišla jenom zúčastnit, nakonec jsem ale sama sebe potrápila víc, než jsem chtěla,“ nezapřela závodní geny Neumannová.

Jinak už ale sportuje spíše rekreačně. „Já se hlavně věnuji své dceři, která hraje tenis, takže jí dělám taxikáře po různých turnajích a trénincích. Těším se ale na léto, až budu mít víc času na horské kolo. Na to je Šumava přímo ideální,“ prozradila po absolvování pětky Kateřina Neumannová.

Hlavními favority závodu na deset kilometrů byli domácí atleti Jan Kreisinger a Lucie Sekanová. Odchovanec Čtyř Dvorů Kreisinger se před zahájením závodu cítil na 31 minut. Nakonec z toho byl čas 00:32:40 a třetí místo. Lepší byl vítězný Pavel Dymák a také druhý Sebastian Vošvrda.

Mezi ženami k překvapení nedošlo. Závod vyhrála suverénně Lucie Sekanová s časem 00:35:17. V cíli si pouze postěžovala, že neměla konkurentku, která by ji více popohnala. „Měla jsem to těžké, protože chlapi mi utekli a běhala jsem sama. Závod je od toho, že si s někým zazávodíte, takhle to byl bohužel spíš trénink. Chtěla jsem se dostat pod 35 minut, vzhledem k tomu, že jsem ale běžela samotná, tak to není špatné,“ říká Sekanová a věří, že její forma bude v průběhu sezony gradovat.

Černá středa na silnicích Strakonicka, již zemřeli tři lidé

Strakonicko - Čelní střet osobního vozidla s kamionem u obce Přechovice ve směru na Volyni si ve středu odpoledne vyžádal dva lidské životy. Další život vyhasl dopoledne nedaleko obce Litochovice u Volyně.

Hokejbalisté Olympu na západě Čech plně bodovali

Třemošná, Plzeň - Čtyři zápasy v řadě na hřištích soupeřů dokázali vyhrát prvoligoví hokejbalisté jindřichohradeckého Olympu, díky čemuž se rázem vyhoupli až na 7. místo tabulky.

OBRAZEM: Pochlubte se, jak vám vyrostla dýně

Jižní Čechy - Letošní rok byl oproti loňsku velice příznivý pro růst dýní.