V Českých Budějovicích se rozhodovalo ve finálovém turnaji KP mládeže jednotlivců v šachu o titulech přeborníků kraje. „A také o postupujících na mistrovství Čech," za organizátory doplnil  ředitel turnaje Jiří Havlíček. „Hrálo se ve čtyřech  kategoriích."  Šachisté byli podle věku rozděleni do skupin H10, H12, H14 a H16. „Zároveň proběhl otevřený turnaj pro další mladé zájemce," uvedl Havlíček a dodal:  „Celkem hrálo padesát žáků. Do finálových turnajů se šachisté museli probojovat sítem krajských kvalifikací, kterých se zúčastnilo přes dvě stě dětí." Kategorii H10 vyhrál Tomáš Sýkora (QCC ČB), v H12 byl nejlepší Jan Miesbauer (Šachklub Písek), v H14 si vítězství vybojoval Kryštof Nuc (na snímku vlevo – QCC ČB) a v kategorii H16 vyhrál šachový turnaj Jan Žilavý (Šachklub Tábor).

Kryštof Nuc z QCC Č. Budějovice vyhrál šachový turnaj, ve kterém soupeřili hráči v kategoriích H10, H12, H14 a H16).
Po posledním zápasu odpovídal na dotazy Deníku:

Šachový turnaj jsi nakonec zaslouženě vyhrál,  tomuto sportu se věnuješ pravidelně?

Ano. Dřív jsem chodil v Českých Budějovicích k Lukáši Mezerovi, teď chodím k panu Havlíčkovi.
Šachy tě baví?
Moc. Je to zábava.

Jakou kategorii jsi na velmi dobře zorganizovaném turnaji v Č. Budějovicích vyhrál?
Do čtrnácti let. Mám z vítězství velkou radost.

Který zápas na turnaji pro tebe byl nejtěžší?
Tady na krajském přeboru bylo hodně těžkých soupeřů. Nejtěžší ze všech byl ale asi zápas s Martinem Novákem, který nakonec skončil na druhém místě.