Trenér házenkářek: Chudé jsme obdarovali, bohatým musíme brát.

S relativně hratelnými soupeři totiž Jihočešky poztrácely spoustu bodů, a tak jim nyní nezbývá nic jiného, než se je pokusit získat s papírově silnějšími protivníky.

Krize házenkářek dosáhla vrcholu na palubovce posledního celku WIHL v Partizánském, kde prohrály 24:25 a umožnily slovenskému nováčkovi získat teprve druhé vítězství v sezoně.

„Zase jsme nezachytili začátek zápasu a v 10. minutě prohrávali 3:7. Přestože se nám podařilo několikrát ztrátu smazat a dokonce se dvakrát dostat do vedení, hráčky z taktického pohledu opět propadly. V závěrečných dvanácti minutách jsme sice soupeři dovolili vsítit jenom jeden gól, ale sami jsme jich dokázali dát jen šest, takže to nestačilo ani na remízu,“ zlobil se kouč Házené J. Hradec René Kumpán.

Bez 6 hráček

Ten se sice muset vypořádat s početnou marodkou, na níž se ocitly opory Eliášová, Bubeníková, Jitka Matoušková, Kupková, Klečacká i Krupicová, nicméně příčiny porážky svého týmu spatřuje zejména v nedostatečném plnění pokynů.

„Přestože jsem na to hráčky důrazně upozorňoval, dostali jsme asi deset gólů z rychlých brejků a dalších sedm z křídel. Co je platné, že jsme dobře zhustili střed pole, když jsme nechali volné prostory po krajích,“ podotkl.

Neúspěch na Slovensku opět zkomplikoval postupové ambice jindřichohradeckého souboru do tuzemského play off, nicméně do konce základní části zbývá odehrát ještě šest utkání, v nichž bude mít celek od Vajgaru možnost napravit si reputaci a získat další potřebné body. I když je zřejmé, že příští soupeři jsou velmi kvalitní.

„Dosud jsme body darovali chudým, teď je čas připravit o ně ty bohaté. Nic jiného nám ani nezbývá,“ poznamenal Kumpán.

Naštěstí ztratily i oba celky, s nimiž jeho tým na dálku bojuje, tedy Písek a Zlín, takže všechny tři týmy mají nadále shodně po osmi bodech.
V dalším kole zajíždí TJ Házená v sobotu na půdu slovenské Šaľy a dobrou zprávou je, že do sestavy by se měly už zařadit uzdravené Kupková s Klečackou.

„Když budou hráčky stoprocentně plnit taktické pokyny, nejsme bez šancí na úspěch,“ věří Kumpán.