Centropen zahájí boje v nejvyšší soutěži v sobotu domácím utkáním s Přerovem (14).


„Víme, že nás nečeká jednoduchá sezona. Mezi druhou a první ligou je poměrně značný výkonnostní skok, takže v nadcházejícím ročníku bychom se především rádi vyhnuli sestupovým starostem, což je i náš hlavní cíl,“ poznamenal organizační pracovník klubu Zdeněk Blecha.

Kuželkáři v tomto ohledu budou spoléhat především na umění Jiřího Němce. Stabilní člen reprezentačního družstva, mistr světa a bronzový medailista ze smíšených dvojic, se vrátil z hostování v Jihlavě a určitě bude patřit k hlavním tahounům ligového týmu Dačic.

Dalšími členy jinak nezměněného kádru jsou Jiří Malínek, Milan Blecha, Karel Novák, Milan Kabelka a Pavel Kabelka.

Tradici a vysokou úroveň tohoto sportu v Dačicích dokresluje i účast béčka ve třetí lize mužů. Barvy záložního celku budou letos hájit Václav Zajíc, Antonín Kabelka, Daniel Kovář, Petr Žahourek, Petr Doležal, Tomáš Bártů a Miroslav Rajdl.

Dobrou zprávou pro příznivce kuželek je také informace, že oddíl v brzké době chystá otevřít zbrusu nové webové stránky.

Dačický Centropen v prvním kole I. KLM hostí už tuto sobotu od 14 hodin celek Přerova, předzápas obstará premiérový třetiligový duel béčka s Ivančicemi (10).