Z vítězné trofeje se nakonec radovali hráči Lennyho Křídel Nová Bystřice. Tým, který vyhrál základní část, si i v play off počínal stejně suverénně a obhájil tak loňské prvenství. V osmileté historii soutěže je to již jeho třetí triumf.

Čtvrtfinále

Lennyho Křídla N. Bystřice – Rozmetadlo Příbraz 10:2 (2:0) – V 10. minutě potvrdil nárůst své střelecké výkonnosti z konce základní části Nácar a otevřel skóre zápasu, který do té doby přinášel vyrovnanou podívanou. V první půli se šance střídaly na obou stranách, favorit ji vyhrál 2:0 především díky brankáři Rešlovi, jenž vyřešil všechny ošemetné situace před svou svatyní. Zlomovým momentem se pravděpodobně stala 27. minuta, kdy Kučera zvýšil na 3:1 a nadobro otupil příbrazský odpor. První čtvrtfinále nakonec skončilo dvojcifernou výhrou obhájce titulu, přičemž desátý gól vstřelil pět vteřin před koncem Frühauf.

Branky: Nácar 3, D. Frühauf, Hora 2, J. Beneš, Chuda, Kučera – M. Melzoch 2.
ŽK: 0:2 (Fiedler, Sehnal).

Cuba`s Dačice – Kasalova pila J. Hradec 5:5 (2:1), na penalty 1:4 – Od začátku se hrálo oboustranně ofenzívně ve vysokém tempu, které vydrželo po celý průběh. Po vstupu do druhého poločasu si Cuba`s vypracovali mírnou převahu a nejlepší střelec C.K. ligy Kratochvíl ji vyjádřil třemi góly v řadě. Futsalisté od Dyje ještě ve 36. minutě vedli 5:2 a vypadalo to, že jim už semifinále nemůže utéct. Avšak v následujících třech minutách k sobě nejprve dvě trefy slepil Baláž a přesně dvě minuty před koncem Slanina vyrovnal na 5:5, čímž posunul duel k penaltové loterii. V ní neuspěli dačičtí Kratochvíl a Pokorný, oproti tomu střelci Kasalovy pily byli stoprocentně úspěšní a dovedli svůj tým k překvapivému postupu do semifinále.

Branky: Kratochvíl 3, Pokorný, Všohájek – P. Baláž 2, Henze, Slanina, T. Šenkýř.

Plzeňská pivnice K. Řečice – Sedelská hospoda 4:3 (1:2) – Sedelská hospoda dokázala v úvodu eliminovat očekávaný tlak K. Řečice a naopak šla sama do vedení 2:0. Plzeňské pivnici chvíli trvalo, než se probudila z úvodního šoku, avšak ještě před koncem prvního poločasu snížila gólem Procházky. Stejný hráč i po změně stran velel ofenzívě favorita a výrazně přispěl k očekávanému obratu. Celek ze Sedla, který byl podporován skvělými fanoušky, nebyl daleko od remízy, když v čase 39:59 min. mohl Kodada vyrovnat z penalty. Jenže desetimetrový kop neproměnil a do dalších bojů tak postoupila K. Řečice.

Branky: Šafránek, Procházka 2 – Kandl, P. Kodada, L. Mihula.

Volfířov – Roztrhtrenky N. Bystřice 11:3 (7:1) – Dvacet zápasů základní části odchytal v brance Roztrhtrenek velmi dobře Daniel, ve čtvrtfinále ovšem svému mužstvu chyběl. Mezi tři tyče se tak postavil Klípa a nestačil se divit, neboť cokoliv volfířovští střelci poslali na jeho svatyni, to skončilo za ním v síti. Akciovka si v první půli vytvořila dostatečný náskok, který po změně stran je kontrolovala. V závěru vzplály emoce a rezultovala z toho kupa vyloučených.

Branky: M. Ferdan 3, Kříž, Grün 2, Brandl, Jindra, Miroslav Mikšíček, Kiessling – M. Feytl 2, Z. Beneš. ŽK: 0:2 (M. Feytl, J. Feytl).
ČK: 1:3 (Jindra – M. Feytl, Zach, J. Feytl).

Semifinále

Lennyho Křídla – Kasalova pila 10:4 (7:3) – Kasalova pila sice vstřelila úvodní gól semifinále, ale to bylo z její strany vše. Lennyho Křídla brzy vyrovnala a převzala otěže zápasu do svých rukou.S bojovností jindřichohradeckého týmu si snadno poradila a nakonec naplnila i svou desetigólovou normu v play off.

Branky: D. Frühauf, J. Beneš, Bártů, Nácar 2, Hora, Císař – P. Baláž 2, Hembera, Landkammer.
ŽK: 1:2 (Hora – T. Šenkýř 2).
ČK: 0:1 (T. Šenkýř).

Volfířov – Plzeňská pivnice 4:4 (1:1), na penalty 3:4 – Do vedení se po dvakrát dostal Volfířov, v polovině druhého dějství už vedl 3:1. V těch chvílích se projevily síla a um kanonýra Procházky, jenž čistým hattrickem otočil vývoj na 4:3 ve prospěch Plzeňské pivnice. K tomu ještě čtyřikrát trefil tyčku nebo břevno volfířovské branky! Remíza se urodila v poslední minutě, kdy akciovka již hrála vabank bez gólmana T. Ferdana. V power play stav šťastně srovnal Mikšíček – 4:4. Vyrovnané a velmi pohledné střetnutí skončilo spravedlivou plichtou, o postupujícím tak musel rozhodnout penaltový rozstřel. Ten lépe zvládla K. Řečice, která jej vyhrála 4:3, přičemž rozhodující trefu si připsal Pozníček.

Branky: Miroslav Mikšíček 2, M. Ferdan, Černý – Procházka 3, T. Mach.
ŽK: 2:1 (Kříž, Kiessling – Šafránek).

O 3. místo

Kasalova pila – Volfířov 1:1 (1:0), na penalty 4:3 – „Malé finále“ bylo zkráceno na dvakrát 15 minut a začalo překvapivě lépe pro Kasalovu pilu, která se brzy ujala vedení Slaninovou brankou – 1:0. Volfířov byl viditelně deprimován ze semifinálového výpadku a na inkasovaný gól příliš nereagoval. První půli odehrál ve velkém útlumu a mohl být rád, že pilaři mají problémy s koncovkou. Obrovské šance totiž nedokázal proměnit například Brož či Maršák. Do druhého poločasu již mužstvo z Dačicka vstoupilo soustředěněji a hru začalo diktovat. Ke své smůle ovšem dalo pouze jediný gól, když k Kříž obešel oba obránce i brankáře a do prázdné klece vyrovnal – 1:1. Možnosti M. Ferdana a Grüna vyřešil gólman Kasalovy pily Plachý, jenž byl hlavním strůjcem výhry jindřichohradeckého týmu v následném penaltovém rozstřelu. Dřevaři během dne podruhé zvládli exekuci pokutových kopů a ziskem 3. příčky si připsali nejlepší umístění v osmileté historii okresní futsalové ligy.

Branky: Slanina – Kříž.

Finále

Lennyho Křídla – Plzeňská pivnice 6:2 (2:0) – Křídla ovládla finálový duel, její brankář Rešl vydržel s čistým štítem až do 36. minuty, kdy jeho mužstvo již vedlo 4:0. Teprve v závěru se prosadila dvěma góly i K. Řečice, která ve vyřazovací části až příliš moc spoléhala na Procházkův gólový apetit. Avšak jediný hráč na vše sám stačit nemohl.

Jak šly minuty?

6:00 – Křídla byla od úvodního výkopu nastěhována na půlce K. Řečice, která měla štěstí, neboť Frühauf jen trefil tyč.
8:20 – Na chvíli se do tlaku dostala také Plzeňská pivnice. Tentokrát měla kliku Křídla, jelikož tyčí zatřásla Procházkova rána.
11:00 – Beneš otevřel skóre finálového duelu – 1:0.
18:01 – Mezi střelce se zapsal Nácar, díky němu Křídla první půli vyhrála 2:0.
21:20 – Vstup do druhého dějství vyšel týmu z N. Bystřice skvěle, když Kuchař zakončil samostatnou akci – 3:0.
28:24 – Stejný hráč byl tentokrát na konci úspěšné kombinace na jeden dotek – 4:0.
32:50 – Lennyho Křídla se uspokojila vysokým vedením a přenechala iniciativu soupeři. Gólman Rešl se měl co ohánět.
35:50 – K. Řečice hraje vabank, což se vyplatilo, protože Procházka snížil – 4:1.
36:56 – Šestašedesát vteřin potřeboval Procházka k další přesné trefě – 4:2.
38:45 – Plzeňské pivnici na další korekci stavu nezbyl čas. Namísto toho inkasovala popáté – 5:2.
39:30 – Autorem předchozího gólu byl Hora, jenž se trefil i těsně před koncem a uzavřel okresní futsalovou sezonu – 6:2.
Branky: Kuchař, Hora 2, J. Beneš, Nácar – Procházka 2.

Futsalisté Lennyho Křídel Nová Bystřice se stali vítězi 8. ročníku okresní C.K. ligy a obhájili tak loňské prvenství. Stojí zleva: David Bártů, Václav Císař, Lukáš Rešl, Tomáš Hora, Milan Kučera, Josef Chuda. Dole zleva: Leoš Nácar, Jan Beneš, Luděk Kuchař, David Frühauf.

KONEČNÉ POŘADÍ C.K. LIGY:
1. Lennyho Křídla N. Bystřice C.F.,
2. Plzeňská pivnice K. Řečice,
3. Kasalova pila, s.r.o. J. Hradec,
4. Volfířov, a.s.,
5. STS Cuba`s Dačice,
6. Sedelská hospoda,
7. Roztrhtrenky N. Bystřice,
8. R.U. Rozmetadlo Příbraz,
9. Inter Plavsko/Lásenice,
10. FC Quizard J. Hradec,
11. FC Nikdo mě nechce Číměř.

Roman Pišný