KASAL. PILA – K. ŘEČICE 4:5 (4:2)
Branky: T. Šenkýř 3, Slanina – B. Kalina 2, M. Michal, Dymák, Fischer.
Kasalova pila vstoupila do utkání ve velkém stylu a zásluhou hattricku Tomáše Šenkýře si rychle vytvořila slibný náskok. Když na ukazateli svítilo v průběhu první půle skóre 4:1, jen málokdo dával řečickým futsalistům šanci na zisk bodů. Plzeňská pivnice však zabrala, výrazně zlepšila hru a náhradnímu gólmanovi Vítečkovi dokázala nasázet pět gólů, čímž v pohledném utkání strhla vítězství na svou stranu.

SEDLO – FC NIKDO 10:4 (4:1)
Branky: Kodada 4, Jiří Novák 3, L. Mihula 2, Hron – Josef Novák 2, Láf, Vojta.
Sedelští potvrdili roli favorita a předposlední tým tabulky rozstříleli díky skvělé potenci kanonýra Petra Kodady a také Jiřího Nováka, k čemuž jim výrazně napomohla tragická obrana soupeře. Číměřští korigovali třemi góly až v závěru utkání.

K. ŘEČICE – VOLFÍŘOV 4:8 (2:5)
Branky: Fischer 2, B. Kalina, M. Bílek – Josef Novák 2, Trávníček 2, Ferdan 2, T. Jindra, Kněžínek. ŽK: 1:0.
Plzeňka se svým mladým týmem toužila po dalším skalpu v tabulce výše postaveného soka, ale kompaktní tým Volfířova neponechal nic náhodě a po rozpačitém úvodu nakonec svou převahu vyjádřil osmi trefami do sítě jinak výborného Vlka. Za Volfířov se dvěma zásahy prosadila nová posila Milan Trávníček ze Slavonic.

DAČICE – KASAL. PILA 2:5 (2:2)
Branky: Kratochvíl 2 – Landkammer 2, Henze, Brož, T. Šenkýř.
Dačičtí, kteří bojují o účast v elitní osmičce zaručující play off, dlouho drželi s favoritem krok. Kasalova pila už si však nemohla dovolit další ztrátu bodů a zejména ve druhé půli efektivnější koncovkou vybojovala tři body.

VOLFÍŘOV – SEDLO 6:2 (2:1)
Branky: T. Jindra 4, Ferdan, T. Trepka – Kodada, L. Mihula.
Souboj třetího se čtvrtým sliboval dobrý futsal, což se také potvrdilo. Volfířovští byli ale mnohem produktivnější v proměňování šancí, a tak po zásluze vybojovali další tři body. Jejich střelec Tadeáš Jindra zatížil konto Sedelské hospody čtyřmi góly a do listiny střelců se zapsal krásnou střelou do šibenice přes celé hřiště i volfířovský gólman Trepka.

FC NIKDO – KAMENICE 4:6 (3:3)
Branky: Láf 3, Záhorka – A. Kos 3, M. Dvořák 3.
Číměřští prahli po bodech a na Klofíky si věřili. Zvlášť, když se jim během první půle podařilo držet vyrovnaný stav. Ve druhém poločase už ale Kamenice hru ovládla, velice často pronikala přes děravou obranu soupeře a ohrožovala branku výborného Sobka. Vzhledem k obrovskému množství šancí je výsledek pro FC Nikdo ještě milosrdný.

KAMENICE – N. VČELNICE 3:5 (2:3)
Branky: A. Kos 2, M. Dvořák – M. Blažek 3, Bednář, Hornát.
Derby odvěkých rivalů přineslo kvalitní a vyrovnaný futsal s velkým počtem šancí na obou stranách, které se o něco lépe podařilo zužitkovat až v závěru včelnickým borcům. Velkou zásluhu na tom měl zkušený Martin Blažek, který vsítil tři góly. Krásnou trefou se navíc uvedl Miroslav Hornát, který rozvlnil síť brankáře Votápky dalekonosnou střelou z vlastní poloviny hřiště.

QUIZARD – DAČICE 2:4 (2:1)
Branky: Uxa, Kozár – Habr, Kratochvíl, Peschel, vlastní.
Dačičtí Cubas byli lepším týmem, ale jejich žalostná koncovka měla za následek, že ještě čtyři minuty před koncem vedl poslední Quizard 2:1. Závěr zápasu však nezvládl a dvě rychlé trefy soupeře společně s vlastním gólem jej srazily do kolen.

ROZTRHTRENKY – LEN. KŘÍDLA 5:6 (3:2)
Branky: J. Feytl 3, M. Feytl, L. Novák – Frühauf 3, Kuchař 2, J. Beneš. ŽK: 1:0.
Bezpochyby nejzajímavější zápas tohoto kola, který přinesl dramatický futsal s velkou bojovností Roztrhtrenek a krásnými kombinačními akcemi Křídel. Šance Rozthtrenek dlouho držel skvěle chytající Milan Daniel a krásnými trefami také Jiří Feytl. Ten však pět minut před koncem za nerozhodného stavu neproměnil penaltu a posléze se spíše věnoval kritice sudího, a tak další gól favorita už znamenal jeho výhru v novobystřickém derby.

PŘÍBRAZ – N. VČELNICE 4:6 (1:2)
Branky: Z. Mládek 3, M. Přílepek – Bednář 3, Hornát 2, M. Pivko. ŽK: 1:2.
Včelničtí vstupovali do tohoto zápasu jako favorit a proti soupeři, který má už jen teoretickou naději na postup do play off, chtěli plně bodovat. Zápas však přinesl mnoho nervozních situací, faulů a vzájemného postrkování i mimo souboje o míč, takže sudí Náprava měl hodně těžkou práci. Někteří hráči by si zasloužili za své chování více než napomenutí a hlavně gólman Příbrazských Kočí musel rozhodčímu děkovat, že nebyl vyloučený za nesportovní chování. Včelnice byla po celý zápas vždy o krok vpřed a k vítězství jí třemi góly pomohl David Bednář.

LEN. KŘÍDLA – QUIZARD 10:2 (2:0)
Branky: Frühauf 4, J. Beneš 3, Kuchař 2, Kučera – Čermák, Uxa.
Poslední tým tabulky překvapivě držel s velkým favoritem dlouho krok a ještě na začátku druhé půle prohrával jen 0:2. Pak už ale bez střídání hrající Lennyho Křídla rozjela svůj obvyklý koncert a díky střelcům Davidu Frühaufovi a Janu Benešovi soupeři nakonec nadělila desítku.

ROZTRHTRENKY – PŘÍBRAZ 2:1 (2:1)
Branky: Klípa, J. Feytl – Z. Mládek. ŽK: 0:1.
Pokud chtěly Roztrhtrenky po tomto kole ještě pomýšlet na účast ve vyřazovacích bojích, potřebovaly nutně zvítězit. Rozmetadlo však nejen dobře bránilo, ale často i nebezpečně útočilo. Po většinu času byl k vidění urputný boj a také celá řada nedovolených zákroků. Svízelná situace nastala pro Rozthrtrenky v poslední minutě, kdy po pěti faulech hrály v oslabení, ale ani dvacetivteřinová power play Příbrazi vyrovnání nepřinesla. (jn)