Lennyho Křídla vylétla do čela futsalové ligy

Nová Bystřice – Sváteční přestávku v C.K. okresní futsalové lize Jindřichohradecka přečkají na čele tabulky Lennyho Křídla.

22.12.2009

Ilustrační fotoFoto:

V domácí novobystřické sportovní hale, kde probíhá celá základní část, vyhrála obě utkání třetího kola a využila také toho, že dosavadní lídr Volfířov zaváhal v divokém střetnutí s Roztrhtrenkami.

Na dno tabulky klesl jindřichohradecký Quizard, který se potýká se špatnou koncovkou. Tentokrát prohrál s Interem a Příbrazí, což jsou právě týmy, s nimiž by podle prognóz měl bojovat o postup do čtvrtfinále.
Po vánoční pauze bude C.K. liga pokračovat 9. ledna.

Inter – Roztrhtrenky 4:2 (4:2) – V ranním chladu se hráči obou týmů chtěli co nejrychleji zahřát pohybem, proto od úvodního hvizdu probíhal svěží zápas ve vysokém tempu. Utkání nepostrádalo téměř nic, hráči bojovali, rodily se šance, ze kterých se trefoval převážně Inter. Roztrhtrenkám nebylo nic platné, že gólových možností měly určitě víc, jejich produktivita ovšem byla velmi nízká. Patrné to bylo hlavně ve druhém poločase, kdy se poražený tým zoufale snažil o zvrat.

Branky: Bureš 2, Budín, Trepka – M. Šenkýř 2. Žluté karty: 1:2 (Bureš – M. Feytl, F. Náprava).

Příbraz – Quizard J. Hradec 2:0 (1:0) – Zápas týmů, které se každoročně perou do posledních kol o účast v play-off, měl tentokrát celkem jasný průběh. Příbraz byla lepší, nikam se nehnala, jen bezpečně kontrolovala průběh. Její výhra mohla být i vyšší, spoustu šancí zahodila, ale to vůbec nevadilo, protože rovněž soustředěným výkonem v obraně pomohla k první vychytané nule v sezoně Kočímu.

Branky: T. Maxa, Sehnal.

Roztrhtrenky – Volfířov 10:7 (3:4) – Domácí Roztrhtrenky ve třetím kole dvakrát překvapily. Nejprve tím, že odevzdaly všechny body Interu, podruhé tím, že senzačně zdolaly lídra z Volfířova. Bláznivý futsal bez obran načali hosté v 5. vteřině vedoucím gólem – 0:1. Ve druhé minutě domácí tým vyrovnal – 1:1, za chvíli se však zase radoval favorit – 1:3. Roztrhtrenkám se podařilo podruhé stav dorovnat – 3:3, před koncem poločasu ovšem volfířovská akciovka znovu strhla vedení na svoji stranu – 3:4. Nástup Nové Bystřice do druhé půle byl drtivý, nejdříve potřetí vyrovnala a pak ještě přidala tři góly navrch – 7:4. S tím se vedoucí mužstvo tabulky nesmířilo a ukazatelem skóre opět rázně pohnulo – 7:7. Na další tři rány ve své síti však již odpovědět nedokázalo.

Branky: M. Feytl 5, M. Šenkýř 2, Zach, J. Feytl, Bobál – Jindra 3, Grün 2, Pavel Novák, V. Kněžínek. Žlutá karta: 1:0 (Vojta).

Quizard J. Hradec – Inter 1:5 (1:2) – Střetnutí mělo více napovědět o ambicích obou celků v boji o čtvrtfinále. Ukázalo ovšem spíše to, že výkonnost jindřichohradeckého Quizardu je v tomto ročníku nedostačující a další porážka jej poslala až na poslední příčku tabulky. Inter vyhrál zaslouženě, když dokázal z minima vytěžit maximum.

Branky: Jan Havel – Loukota, Bureš 2, Trepka. Žluté karty: 1:3 (Sysel – Jan Heřmánek, Jiří Heřmánek, Budín).

Lennyho Křídla – Příbraz 5:2 (0:1) – Domácí favorit zahájil utkání vlažně a po gólu Tomáše Maxy zaslouženě prohrál první poločas. Po změně stran ovšem Křídla přidala na tempu a bez problémů vývoj otočila na svoji stranu. Autorem vyrovnávací trefy byl omilostněný hříšník Luděk Kuchař.

Branky: Kuchař 2, T. Kamas, Kučera, Bártů – T. Maxa, Smetana. Žluté karty: 2:1 (T. Kamas, Kučera – Kočí).

Volfířov – Kasalova pila 5:3 (2:2) – V prvním poločase si obě mužstva vypracovala dvě šance a stoprocentně úspěšně s nimi také naložila. Po obrátce začal mít Volfířov navrch, očividně nechtěl dopustit podobný neúspěch jako předtím s Roztrhtrenkami. Hrál soustředěněji a dokázal udržet až do závěru jednogólové vedení. Na dvoubrankový rozdíl zvýšil favorit až v posledních vteřinách do prázdné branky při power-play „dřevařů“.

Branky: Kiessling, Jindra 2, J. Novák – T. Šenkýř 2, Maršák.

Plzeňská pivnice – Sedelská hospoda 2:2 (2:0) – Vzájemný respekt jakoby nedovolil ani jednomu z týmů otevřít více hru. Šance se občas urodily, ale jednalo se spíše o náznaky. V prvním poločase měli více střeleckého štěstí hráči K. Řečice, po změně stran Sedlo zaslouženě vyrovnalo. Hospodské derby sice přineslo nudný futsal, ale také spravedlivou plichtu.

Branky: V. Roubík, F. Mach st. – P. Kodada, Hron.

Cuba`s – Lennyho Křídla 2:10 (0:5) – V úvodu se do šancí kupodivu dostávali jen hráči Cuba`s, jenže s koncovkou byli na štíru. Naopak Křídla po své první trefě získala klid a do přestávky stihla dát celkem pět gólů. Ve druhém poločase tento střelecký koncert zopakovala a soupeře tak počastovala desetibrankovou předvánoční nadílkou.

Branky: Kratochvíl, Peschel – J. Beneš 5, Nácar 2, T. Kamas, D. Frühauf, Kučera.

Kasalova pila – Plzeňská pivnice 2:7 (2:2) – Vyrovnanou první půli okořenili svými trefami Tomáš Mach, jenž se zaskvěl gólem nohou z poloviny hřiště, a „pilař“ Jan Víteček, který skóroval nevídanou hlavičkou rovněž z půlící čáry! Do druhé části hry nastoupil úplně jiný jindřichohradecký tým. Nic se mu nedařilo, jeho hráči vyrobili neuvěřitelné množství hrubých chyb a Plzeňské pivnici tím značně usnadnili cestu za vítězstvím.

Branky: Víteček, P. Baláž – T. Mach, F. Mach st. 2, V. Roubík, Kalina, Michal ml. Žlutá karta: 0:1 (Michal ml.).

Sedelská hospoda – Cuba`s 8:2 (4:2) – Dačičtí doplatili na to, že k zápasům nastupují s minimálním počtem hráčů. Také proti Sedelské hospodě vydrželi se silami jen do závěru úvodní půle. Dlouho vedli, ale poté odpadli fyzicky a po obratu, který třemi góly způsobil Petr Kodada, v sobě těžko hledali motivaci.

Branky: P. Kodada 4, P. Mihula 2, L. Mihula, Hron – F. Smejkal, Kratochvíl.

OBRAZEM: Města vítala nové občánky

Třeboň - V lázeňském městě se konalo slavnostní vítání nově narozených dětí.

OBRAZEM: Dění v Bystřici pravidelně oživuje divadlo

Nová Bystřice - V Nové Bystřici se pravidelně konají divadelní představení pro děti i dospělé.

OBRAZEM: Fotbalisté Buku sesadili Studenou z čela přeboru

Jindřichohradecko -  Fotbalový přebor mužů má o víkendu na programu zápasy 9. kola.

OBRAZEM: Malí hradečtí školáci se učí bruslit

Jindřichův Hradec – Školáci z jindřichohradeckých základních škol se pět zapojili do projektu Škola bruslení.