Pavla Matyášová vyhrála kvalifikaci a pojede na mistrovství světa v běhu do vrchu.

V Novém Městě na Moravě proběhlo třetí kolo Českého poháru v letním biatlonu v kategorii dorostu a dospělých v rychlostním závodě i s hromadným startem.

Luboš Schorný absolvoval obě pohárová klání. Závod s hromadným startem vyhrál, v rychlostním pak skončil na druhém místě, když jej ve střelbě vstoje potrápil točivý nárazový vítr.

Pavla Matyášová nejprve v sobotu absolvovala kvalifikační závod v běhu do vrchu, který suverénně ovládla a vybojovala si v této disciplíně nominaci na letošní mistrovství světa ve Švýcarsku!

Trať dlouhou 8,57 km z Rokytnice nad Jizerou na Dvoračky s převýšením 610 metrů zvládla úřadující mistryně republiky v běhu do vrchu v čase 45:38 minut a za sebou nechala své dvě velké soupeřky Ivu Milesovou a Helenu Poborskou.

V neděli se Matyášová přesunula do Nového Města na rychlostní závod v letním biatlonu a ani tentokrát nenašla přemožitelku.

Závod s hromadným startem:
Muži A: 1. Luboš Schorný (St. Město), 2. Jiří Koubek, 3. Marian Válek (oba Praha).
Dorostenky A: 1. Michaela Györgyová (Břidličná), 2. Tereza Bílá (Letohrad), 3. Eva Puskarčíková (Jablonec), 13. Klára Minářová (St. Město).
Rychlostní závod: Ženy A: 1. Pavla Matyášová (St. Město), 2. Miroslava Špácová, 3. Jana Paterová (obě Brno).
Muži A: 1. Marian Válek (Praha), 2. Luboš Schorný (St. Město), 3. Martin Šmíd (Brno).
Dorostenky A: 1. Monika Blinková (Letohrad), 2 Radka Zicháčková (Bystřice p. H.), 3. Lenka Šlechtová (Jilemnice), 12. Klára Minářová (St. Město).