„Pro naši omladinu to byl další velmi povedený víkend. K zisku celkem šestnácti medailových umístění žactvu patří gratulace. A zapomenout s poděkováním nelze ani na všechny naše fanoušky, kteří nás při obou závodech podporovali,“ uvedl po návratu ze Šumavy František Schorný, šéftrenér Klubu biatlonu Staré Město pod Landštejnem.

Čtrnáct staroměstských závodníků první den absolvovalo sprint na lyžařském stadiónu v Churáňově. Pořádající Sokol Stachy přivítal na startu 68 biatlonistů z 9 oddílů, přičemž nejúspěšnější dle počtu prvenství byl ten z České Kanady. Z osmi kategorií opanoval čtyři, zlatí byli Libor Steklý, Aneta Novotná, Jindřich Koutný a Ondřej Pokorný.

O den později byl na programu vytrvalostní závod, za nímž se startovní pole přesunulo do sportovního areálu Vodník ve Vimperku. Zvítězila tam bezchybnou střelbou mladší žákyně Aneta Bártová a první místa brali i Anežka Poledníková a znovu Steklý, přestože oba dvakrát netrefili, za což je čekala vždy penalizace 40 vteřin.

V termínu 9. – 10. června čeká KB Staré Město první kolo hlavního Českého poháru žactva, dorostu a dospělých. Uskuteční se v Letohradu.

Sprint

Žákyně C (7): 1. Aneta Novotná. Žákyně B (10): 2. Aneta Bártová. Žákyně A (4): 2. Anežka Poledníková, 4. Markéta Šimánková. Přípravka – dívky (6): 6. Amélie Miklíková. Žáci C (5): 1. Ondřej Pokorný, 4. Tomáš Liščák. Žáci B (7): 1. Jindřich Koutný, 6. Jakub Kovář. Přípravka – hoši (6): 1. Libor Steklý, 2. Jan Schorný, 3. Radim Koutný, 5. Martin Poledník, 6. Jáchym Černý.

Vytrvalostní závod

Žákyně C (10): 2. Novotná. Žákyně B (14): 1. Bártová. Žákyně A (4): 1. Poledníková, 2. Šimánková. Přípravka – dívky (7): 5. Miklíková. Žáci C (7): 2. Pokorný, 6. Liščák. Žáci B (8): 2. J. Koutný, 4. Kovář. Přípravka – hoši (6): 1. Steklý, 2. R. Koutný, 4. Schorný, 5. Poledník, 6. Černý.