Šestý díl seriálu se pojede jako Memoriál Jiřího Hudínka

Bikeři odstartují v 10 hodin v Klášterské ulici, kde bude i cíl, a čeká je 29kilometrový okruh přes Buk, Roseč, Holnou, Mnich a Děbolín zpět do města. Stejně jako v předešlých kláních pojede část cyklistů jeden okruh, vyspělejší závodníci jej budou muset zdolat dvakrát, což obnáší porci bezmála 60 kilometrů.

Závod určený pro amatérské a hobby cyklisty, ale i širokou veřejnost, se zároveň pojede jako 11. ročník Memoriálu Jiřího Hudínka. Jeho vítězem se stane nejrychlejší jezdec v absolutním pořadí na dlouhé trati.

Závodníci navíc v posledním díle za své umístění získají o pět bodů navíc, což může ještě udělat poměrně velký průvan v celkovém pořadí jednotlivých kategorií. Do konečného pořadí se navíc započítává pět nejlepších výsledků z šesti závodů, takže je až do konce o co bojovat.

„Nově vytyčená trať povede městem, cyklostezkami i lesním terénem a myslím, že je pro účastníky dostatečně atraktivní. Na vítěze posledního dílu čekají věnce, poháry a věcné ceny, pro nejlepší v celkovém hodnocení jsou pak připraveny i dresy s emblémem tohoto seriálu,“ podotkl šéf pořadatelské cyklistické stáje RBB invest J. Hradec Jan Hájek.

V centru města bude pro návštěvníky akce připraven i doprovodný program, který zahrnuje například vystoupení břišních tanečnic či cvičenek Aerobik Teamu Lena. Součástí jsou také vložení závody pro děti.

Pohyb cyklistů po veřejných komunikacích ve městě přinese i dopravní omezení. V čase od 7 do 15 hodin budou uzavřeny jindřichohradecké ulice Klášterská, Pražská, Gymnazijní, Röschova a Janderova.

Ligu 2010 v letošním roce už hostily Třeboň, Stráž nad Nežárkou, Nová Bystřice, Kardašova Řečice a Strmilov.

LIGA 2010
6. díl: Jindřichův Hradec
Kdy: neděle 12. září – 10 hodin
Start a cíl: Klášterská ulice
Trasa: J. Hradec – Buk – Roseč – Holná – Mnich – Děbolín
Trať: 29 a 58 kilometrů