Od úvodu bylo vidět, že týmy nehrají pod tlakem, neboť si záchranu zajistily už dříve. Domácímu celku, který od té doby, kdy skončil americký rozehrávač Kevin Ware a posléze i další hráč na pozici 1 Chorvat Ivan Mikulič, vyhrál všechny zápasy, neboť příležitost za pačesy pořádně chytili brněnští mladíci, se povedlo dostat do čtyřbodového vedení (4. – 6:10), ale pak během 68 vteřin šňůra hostů 8:0, jíž 6 body velel Tomáš Šustek (5. – 14:10), donutila kouče Zorana Helbicha, aby MMCité zklidnil oddechovým časem. Nakonec první čtvrtina skončila vedením hostů o jeden koš.

Vyrovnaný průběh mělo i druhé dějství, v němž jindřichohradečtí Lions ztratili vedení ve 13. minutě, kdy se smečí blýsknul Cedrik Turman (28:29), ale žádný velký náskok Brnu získat nedovolili. Po další Turmanově smeči se sice dostali do devítibodové ztráty (17. – 32:41), avšak Šustek s Chrisem Tawiahem ji rychle zlikvidovali (20. – 45:45). Po poločasu o jeden koš prohrávali Lvi.

Vstup do druhé půle nenasvědčoval tomu, že třetí perioda o výsledku rozhodne. Ještě ve 24. minutě platil rozdíl jediného bodu (51:52), ale poté se z palubovky vytratili hostující doskakující hráči. Pod koši vládl brněnský Jan Tomanec, střelbu z dálky obstarávali Radek Pumprla s Michalem Křemenem. S tím, jak se domácímu týmu dařilo téměř vše a hostům vůbec nic, Lvi zcela ztratili zaujetí pro hru. Po necelé čtyřminutové sekvenci, jíž prohráli 0:14 (27. – 51:66), už v sobě nenalezli touhu po zvratu.

V posledním kvartálu manko Lions narostlo až na dvacet bodů (34. – 57:77), teprve poté domácí tým ubral na tempu, takže basketbalisté z jindřichohradecké lavičky v závěru rozdíl o trochu snížili. Brno vyhrálo pátý zápas v řadě.

Karel Forejt, trenér Lions: „Na Brnu byla vidět vůle po dosažení co nejlepšího výsledku. V posledních zápasech hraje dobře, daří se mu. Mladí hráči se chopili šance, bojují. My jsme vstoupili do utkání solidně, ale postupem času se ukázalo, že nejsme dostatečně důrazní ve vymezeném území. Tam jsme byli chabí, naši podkošoví hráči dostali od brněnských lekci. Asi už se kluci z ciziny viděli v letadle, protože s námi již poslední kolo hrát nebudou a letí domů. Aspoň si více zahráli mladíci z lavičky, pozitivní je, že nezklamali a výsledek pro nás udělali milostivý."

Jihočeši se s letošní sezonou rozloučí ve středu, kdy ve své hale v závěrečném kole přivítají Ostravu (18 hodin).

MMCité Brno - Lions J. Hradec 85:73 (22:24, 48:45, 73:56)
Body: Tomanec 20, Křemen 16, Jazvin 13, Turman 10, Pumprla 10, Nehyba 9, Kozina 4, Kereselidze 3 - Brooks 20, Šustek 15, Lipkins 10, Fait 7, Zuzák 5, Tawiah 5, Dlugoš 4, Šoula 3, Canty 3, V. Novák.
Trojky: 7:8. Fauly: 21:28. Trestné hody: 30/18:21/13.
Rozhodčí: Hruša, Znamínko, Kapaňa. Diváci: 473.

Další zápas 5. kola: Ostrava - Prostějov 97:88.

Pořadí play out: 1. Ostrava 52, 2. Brno 52, 3. J. Hraec 51, 4. Prostějov 46. (rop)