V tabulce pátí Jihočeši v dosavadním průběhu soutěže zaznamenali třináct vítězství a tuto bilanci by rádi rozšířili.

„Jedeme k soupeřům pod námi, ale především v Ústí nad Labem to bude hodně těžké. Domácí totiž balancují na hraně osmého místa, které jako poslední zaručuje postup do play off, takže udělají všechno pro to, aby vyhráli. Po sérii čtyř prvoligových porážek v řadě se navíc chytili v semifinále Českého poháru, v němž vyřadili silnou pražskou Spartu. Litoměřice, to je trochu jiná kapitola. Vzhledem k tomu, že je tento tým na posledním místě a dosud vyhrál pouze dvakrát, jsou karty jasně rozdané. Což znamená, že naším jednoznačným úkolem je vyhrát,“ podotkl trenér BK Lions Karel Forejt.

Ten se o víkendu bude muset obejít bez Tomáše Novotného, jehož postihlo onemocnění boreliózou a dnes vzhledem ke kolizi s Mattoni NBL nemůže počítat ani s jedním pendlem z Brna či Kolína.

„Na druhou stranu už se nám marodka přece jen pomalu vyprazdňuje a zůstávají na ní pouze Studený s Princem. Největší rezervy v naší hře stále spatřuji v obranné fázi, což také budu před oběma duely hráčům především klást na srdce. Hlavně v Ústí nad Labem nemáme bez dobré defenzivy šanci uspět,“ dodal Forejt.